Свято Андрія: традиції, звичаї та народні прикмети

13 грудня в Україні відзначають  День Святого Андрія.

У рамках загальношкільного проекту «Крок до зірок» учні 4-А класу в шкільній бібліотеці провели Андріївські вечорниці.

Усі діти були одягнені в українські костюми. Хлопчики ознайомили присутніх з  народними  прикметами та приказками. Творча група дівчаток  до цієї події вивчили пісні та показали, як колись ворожили. Бібліотекар гімназії Луник В.Д. ознайомила учнів з традиціями свята і розповіла легенду про Андрія  та його брата Симона, які прийняли вчення Христа та були наділені даром зцілювати  хворих людей. Багато років люди звертались до Андрія Первозваного як до свого цілителя.

На стилізованих вечорницях діти жартували, вибирали собі пару, пригощалися солодощами.

Таким чином ожили традиції та забави нашого народу, які ми повинні берегти, бо в них відображаються розум кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня.

Класний керівник 4-А класу Волканеско С.І.

Завбіліотекою Луник В.Д.