Дистанційний майстер-клас для учителів  української мови і літератури

Всьому, що необхідно знати,

навчити не можна, вчитель може зробити

тільки одне — вказати дорогу.

Річард Олдінгтон

Саме під таким гаслом відбувся дистанційний майстер-клас для учителів  української мови і літератури Новоселицької і Мамалигівської ОТГ, ініційований відділом освіти. Під час онлайн-зустрічі своїм досвідом і навичками дистанційної роботи ділилася учителька української мови і літератури Новоселицької гімназії Гречана Ірина Юріївна, яка розповіла, як можна використовувати різні платформи і веб-ресурси під час дистанційного (змішаного) навчання. Ірина Юріївна ознайомила колег із навчальною платформою Classtime та з онлайн-сервісом LearningApps.org, які допомагають учителю урізноманітнити роботу з учнями. Зазначена платформа допомагає вести аналітику навчального процесу, тобто швидко перевірити засвоєння учнями матеріалу. Принцип роботи такий: учитель розробляє інтерактивний навчальний матеріал з певної теми (можна використовувати матеріали з бібліотеки), учні отримують доступ до навчального матеріалу і розпочинають роботу, вчитель у режимі реального часу відслідковує прогрес кожної дитини. Онлайн-сервіс LearningApps.org навпаки допомагає дитині засвоїти новий матеріал і тренуватися, відточуючи свої знання і вміння.

Але найбільше уваги Ірина Юріївна приділила молодому та потужному освітньому IT-проекту Всеосвіта, з яким працює порівняно недавно і який об’єднав понад мільйон освітян з різних куточків нашої держави. У цьому проекті можна знайти безліч якісних матеріалів для роботи як на уроці, так і під час виховних справ:  різноманітні презентації, конспекти уроків, позакласні заходи, найрізноманітніші тестові завдання. Тут учителі можуть підвищити свою кваліфікацію  за допомогою вебінарів, курсів, конференцій, а діти взяти участь у різноманітних конкурсах та олімпіадах.