Кущ калини – сама мати, а ягідки – діти.

В рамках загальношкільного виховного проєкту «Крок до зірок», працюючи над класним виховним проєктом на тему: «Від родини йде життя людини» творча група учнів 2-Б класу під назвою «Фотографи» презентують свою роботу, а саме – колажі сімейних фотографій біля калини або біля родинного дерева, висадженого пращуром.

Чому саме біля калини, скажете ви? Та тому, що калина — символ життя, крові, вогню. Вона символізує материнство: кущ — сама мати; цвіт, ягідки — діти. Це також уособлення дому, батьків, усього рідного. Калина — український символ позачасового єднання народу: живих з тими, що відійшли в потойбіччя і тими, котрі ще чекають на своє народження.

Деякі дослідники пов’язують її назву із сонцем жаром, паланням. Калина часто відіграє роль світового дерева, на вершечку якого птахи їдять ягоди і приносять людям вісті, іноді з потойбіччя. Та й саме дерево пов’язує світ мертвих зі світом живих. А також калина уособлює й саму Україну – наш рідний край.

ТГ учнів 2-Б «Фотографи»