Пізнання та творчість — це одні з головних чинників, під впливом яких здійснюється розвиток дитини. Всебічний розвиток, що є головною метою виховання, охоплює розумове, моральне, трудове, естетичне й фізичне виховання в їх нерозривному зв’язку, взаємозалежності та взаємозумовленості. Саме тому, учні Новоселицької гімназії є постійними учасниками різноманітних конкурсів.

З метою розширення знання про проблему безпритульних тварин; розуміння відповідальності за домашніх улюбленців; усвідомлення необхідності захисту «братів наших менших»; ознайомлення з наслідками безвідповідального ставлення до тварин; удосконалення здібності обговорювати тему в різних формах творчого самовираження; розвитку здібностей розв’язання проблемних завдань та творчого мислення; створення умов для розвитку інтересів; підвищення дитячої віри в свої можливості; заохочення дітей до здорового суперництва учень 5-В класу взяв участь у ІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин». Детальніше “Перемога гімназиста у ІІІ Всеукраїнському конкурсі «Гуманне ставлення до тварин».”