«Бабин Яр: забуттю не підлягає!

В останні дні вересня одинадцятикласники разом із класним керівником Яною Дисар та вчителем історії Оксаною Обершт провели Національний урок, присвячений 80 роковині Голокосту «Бабин Яр: забуттю не підлягає!» з метою ознайомлення з однією з найтрагічніших сторінок в історії нашої Батьківщини – вересневими подіями 1941 року в Бабиному Яру. Нині, коли наша країна знаходиться в стані війни, вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру стає особливо важливим. Бабин Яр увійшов до світової історії через події 29-30 вересня 1941 року, коли нацистські окупанти розстріляли майже 34 тисячі київських євреїв. Це місце стало всесвітньо відомим символом Голокосту.

Учні переглянули кадри документальних хронік, фрагменти к/ф про Бабин Яр, фотографії окупованого нацистами Києва 1941 року та дізналися багато фактів про масові знищення єврейського населення, хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих. На цьому уроці були згадані не лише жертв війни та Бабиного Яру, а й тих громадян, які з ризиком для власного життя та життя своїх рідних, рятували євреїв від нацистського геноциду. Подвиг цих українців є прикладом справжнього героїзму, важливим моральним уроком історії. Жахливі злочини фашистів проти людей, все побачене і почуте не залишили байдужими нікого. Вчителі ще раз нагадали школярам, що треба пам’ятати про події 1941-1943 років та вшановувати пам’ять загиблих. Жити, навчатись, а потім й працювати таким чином, щоб подібна трагедія не сталася знову.