Педагогічні гостини на тему «Освітнє середовище як чинник розвитку особистості учня»

З метою розширити знання педагогів щодо запровадження НУШ (освітнє середовище, інтегроване навчання, осередки, LEGO), підвищити професійну компетентність учителів, сприяти розвитку творчої активності педагогів, виховувати інтерес до самовдосконалення, протягом вересня, за планом роботи шкільної професійної спільноти вчителів початкових класів,  проводились педагогічні гостини на тему «Освітнє середовище як чинник розвитку особистості учня». В роботі взяли участь вчителі початкових класів. Розпочали свою роботу вчителі-початківці тренінгом «Нова Українська школа – нові стандарти освіти». Оксана Сірякова  продемонструвала майстер-клас: ранкову зустріч «Доброго ранку, ми вам раді.», а Ірина Алтухова, Ірина Чебан та Галина Горбатюк у свою чергу обмінялися досвідом про: «НУШ. Перші сходинки разом з учнями 4 класів». Під час «Іспиту  на  майстерність», колеги обговорили питання, які нині виникають у процесі роботи.

Керівник шкільної професійної спільноти початкових класів Ельвіра Куті

Книги читати- багато знати!

29 вересня учні 3- Б класу завітали в шкільну бібліотеку для того, щоб взяти участь у бібліоквесті ” Знання у книжках- книги у бібліотеці”. Бібліотекар Луник В.Д. розповіла дітям про те, як з’явилися книжки, якими вони були вдавнину та продемонструвала давні ” Букварі”, за якими раніше навчалися діти читати.

Учні розповіли прислів’я про книгу та створили колаж на тему: “Книжки читати- багато знати!”
Мета цього заходу: привчати учнів до самостійного пошуку інформації, прививати навички системної роботи з книгою; розвивати творчу активність та кмітливість, вміння створювати колаж; виховувати взаємоповагу, уміння працювати в колективі та любов до книги.
Класний керівник: Сірякова О.В., бібліотекар Луник В.Д.

«Бібліотека – світ нових можливостей».

У Новоселицькій гімназії пройшов день відкритих дверей «Бібліотека – світ нових можливостей». В цей день бібліотеку відвідали учні перших класів, для яких було підготовлено інформаційну годину «Знання у книгах – книги у бібліотеці» та оформлено куточок «Книга – твій найкращий друг».

Там була проведена екскурсія «Подорож до країни книги» під час якої учнів було познайомлено з бібліотекою, з правилами користування бібліотекою. Також відбулося посвята першокласників у читачі. Діти із задоволенням розглядали нові книги. Учні дійшли згоди, що книга завжди буде займати чинне місце у житті кожної людини. Бібліотекар Луник В. Д. провела презентацію книжкової виставки «Дім без книги – день без сонця» та було проведено хвилину цікавих повідомлень «Дещо з історії книги та бібліотеки».
Класний керівник: Куті Е.І

Книга – це віконце, яке відкриває перед людиною життя, весь світ.
30 вересня в Україні відзначають День бібліотек. Традиційне значення слова бібліотека – колекція книг або приміщення, де зберігають книги.
Учні 2 – А класу Новоселицької гімназії є частими гостями у шкільній бібліотеці. Сьогодні теж завітали на свято. Провели годину спілкування «Книга – надійний друг і порадник». Діти ділилися враженнями від прочитаних улюблених книг та героїв, на яких хочуть бути схожими.

Відгадували уривки з казок, розглядали кросворди, розказували вірші, прислів’я та приказки про книги. Вчителька, Світлана Іванівна, продекламувала свої вірші. Учні подарували старі книги для музею. Малювали малюнки «Моя улюблена книга». У кожного своя думка, хтось любить підручник з математики, хтось казки, хтось енциклопедії. Другокласники впевнені в тому, що книга вчить, як на світі жить.
Хочемо привітати з професійним святом і висловити слова подяки нашому бібліотекарю – Валентині Дмитрівній, яка з радістю приймає, завжди порадить та чекає нас у своєму затишному храмі – бібліотеці.
Класний керівник 2 – А класу: Волканеско С.І.
Шкільний бібліотекар: Лунік В.Д.

Зустріч з Книгою в бібліотеці

У сучасному суспільстві новомодні гаджети стрімко витісняють таку важливу складову повноцінного всебічного розвитку особистості як читання книг. У кращому випадку, підростаюче покоління вибирає електронні видання, але не можна уявити сучасне життя без бібліотек, куди кожна людина може прийти, щоб отримати необхідну інформацію та взяти до рук цікаву книгу.
« Кидай мишку, бери книжку!».

Під такою назвою в районній бібліотеці діє виставка нової літератури.
Це – і казки, і пригоди від класиків та сучасних дитячих письменників. А також – книги про видатних особистостей, нові яскраві енциклопедії та цікавинки для юних науковців. Детальніше “Зустріч з Книгою в бібліотеці”

«Книга – мій найкращий друг, книга знає все навкруг»

«Книга – мій найкращий друг, книга знає все навкруг»,
– під таким девізом пройшов бібліоквест для учнів 1 класу. Маленьких першокласників чекала зустріч з чарівним світом Книжкового королівства.

Діти із задоволенням розповідали про свої домашні бібліотеки, перераховували улюблених авторів і улюблені книги.
Учні продемонстрували знання відповідаючи на запитання вікторини «Чарівний кошик», показали вміння відгадувати загадки. Шкільний бібліотекар Валентина Лунік представила презентацію «Бібліотека – це затишний дім для зустрічі читача з книгою» .Першокласники з цікавістю розглядали дитячі книжечки, гортали сторінки, дивилися ілюстрації до творів. Маленькі школярі ознайомилися з правилами збереження книги, правилами поведінки в бібліотеці .
Для них відкрилися двері у чудовий світ Книжкового королівства.