ФОРМУВАЛЬНЕ ОЦІНЮВАННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ВІДСТЕЖЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО ПОСТУПУ УЧНІВ

Четвертий день методично-психологічного  марафону, який проводився 07 липня 2022 року розпочала Ельвіра Куті, керівник шкільної професійної спільноти початкових класів, зробивши анотацію до актуальної теми. Вона наголосила, що сучасний педагог в умовах конкуренції повинен вміти швидко отримувати науково-методичну інформацію, володіти прийомами її обробки. Саме цій актуальній проблемі і присвячений сьогоднішній  виступ соціального педагога. Крістіна Кочервей презентувала тему: «Мотивація до навчальної діяльності як «двигун» розвитку особистості.» . Галина Горбатюк розкрила сутність поняття «формувальне оцінювання»,  ефективні стратегії формувального оцінювання у роботі з молодшими школярами. Поділилась досвідом оцінювання учнів 3-4 класів Нової української школи. Давня мудрість говорить: “Хто стоїть на місці, той відстає”. А хто не хоче відставати, мусить рухатися вперед, і не зупинятися, досягнувши вершини, а підійматися вище. У цьому й полягає основна місія сучасного учителя. Вже недостатньо бути на уроці та поза ним актором, режисером, діловодом, диригентом, дипломатом, психологом, новатором і компетентним фахівцем. Модель сучасного вчителя передбачає готовність до застосування нових освітянських ідей, здатність постійно навчатися, бути у постійному творчому пошуку. Ці якості не видаються додатком до диплома про педагогічну освіту, а формуються у щоденній учительській праці. Сьогодні ми розуміємо: бути гарним професіоналом, означає бути в постійному пошуку, зростанні, розвитку.