„1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом”. Цей день присвячений проблемі профілактики ВІЛ/СНІДу і не тільки. СНІД – одна з найважливіших і трагічних проблем, що виникла перед людством наприкінці XX сторіччя. Та головна проблема навіть не в тому, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) офіційно зареєструвала понад 40 мільйонів ВІЛ-інфікованих та 16 мільйонів померлих. Проблема в тому, що ми, як і багато років тому, не хочемо всерйоз сприймати факт, що живемо в світі, в якому існує вірус імунодефіциту людини, і повірити, що проблема СНІДу і його наслідків безпосередньо стосується кожного.

В рамках тижня «Подумай про майбутнє – обери життя!» та з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у 9-А класі проведено виховну справу на тему: «СНІД – хвороба ХХІ століття». Ліцеїсти продовжують формувати уявлення про небезпеку ВІЛ/СНІДу, працюють над формуванням толерантного ставлення до людей з ВІЛ/СНІД, особистісної та соціальної компетентності дітей, які вимушені жити в умовах епідемії ВІЛ/СНІД, виховують бажання дотримуватися правил здорового способу життя та побудови між статевих відносин на основі дружби і поваги. Діти дізналися, що певну частину ВІЛ-інфікованих становлять підлітки віком від 15 до 17 років. Це переважно неповнолітні з послабленими родинними зв’язками та нерозвиненими життєвими навичками, “діти вулиці” та діти, що позбавлені батьківської опіки, утримуються в державних інтернатних закладах. Серед ВІЛ-інфікованих підлітків 75% хлопчиків і 25% дівчаток. Майже половина з них перебуває у конфлікті з законом, 80% проживають у родинах, 75% яких є неблагополучними.

На щастя, є ряд факторів, усвідомлення яких допомагає планувати і впроваджувати заходи, спрямовані на призупинення не тільки епідемії ВІЛ/СНІДу, а й епідемії страхів і чуток, якими переповнена вся історія виявлення і розвитку пандемії. Зокрема:

Від страху, пов’язаної з ВІЛ/СНІДом, людство поступово переходить до усвідомлення того, що для призупинення епідемії потрібно не тільки говорити про ВІЛ-інфекцію та про те, яка вона небезпечна. Вочевидь, настає час вчитися жити в світі, де носієм інфекції може виявитись будь-хто, жити в світі, де є ВІЛ.

Класний керівник 9-А класу                                         Козак С.Д.