Сексуальне насильство над дітьми

30 листопада 2022 року у 8-А класі відбувся відеотур «Сексуальне насильство над дітьми (кібергрумінг)» у рамках тижня «Подумай про майбутнє – обери життя!».

Підлітки пригадали поняття «кібербулінг» та «кібергрумінг»:

Кібербулінг – агресивний, навмисний акт, учинений однією особою або групою осіб з використанням електронних форм стосовно жертви, якій важко захистити себе. Зазвичай здійснюється неодноразово за певний період та характеризується нерівністю сил. Кібербулінг може включати поширення чуток, розміщення неправдивої інформації або неприємних повідомлень, коментарів чи фотографій, які принижують, а також виключення будь-кого з онлайн-мереж чи комунікацій.

Кібергрумінг (онлайн-грумінг) — це налагодження довірливих стосунків з дитиною (найчастіше через соціальні мережі та фейкові акаунти) для отримання від неї інтимних фото чи відео з подальшим шантажуванням дитини для одержання ще відвертіших матеріалів, грошей чи зустрічей в офлайні.

Після перегляду та обговорення відео восьмикласники склали пам’ятку «Шість правил розумного користувача інтернету».

У.В. Житарюк, класний керівник 8-А класу