«Діло майстра величає»

Учні 5-В класу працюють над класним проєктом «Діло майстра величає», в рамках загальношкільного проєкту «Крок до зірок» у напрямку трудового та економічного виховання. Тиждень, що триває з 27 березня до 31 березня 2023 року, об’єднав п’ятикласників та класного керівника Дисар Я.В. у вирішенні важливого питання «Професія-для життя чи життя для професії?». Для того щоб дати відповідь учні пройшли квіз на тему «Всі професії важливі, всі професії необхідні». Метою заходу було сформувати в учнів свідоме й відповідальне ставлення до людей праці, збагачувати інтелект, надати учням уявлення про різноманітність існуючих професій; розвивати увагу, пам’ять, світогляд учнів; виховувати повагу до праці, почуття колективізму, взаємодопомоги. Проходячи етапи вікторини: «Відгадай мене», «Моя професія важлива, бо…», «Я хочу і буду», «Скринька з мріями про професії», учні поринули у світ професій, відгадували професії за описом, захищали обрану за фантом професію, озвучували власні вимоги до професійних якостей і на кінець загадали ким бажають стати в майбутньому.

Яна Дисар, класний керівник 5-В класу

«Гроші – дуже поганий хазяїн, але дуже вірний та потрібний помічник!». Френсіс Бекон

Гроші відіграють важливу роль у нашому житті. Проте кожен по-різному до них ставиться: хтось вважає їх добром, а для когось вони – зло!   5-А клас Новоселицького ліцею №1  спробував розібратися, а також трішечки пофантазувати на тему «Що таке гроші, як вони влаштовані та їх види».

Мета заходу була знайомство учнів з поняттям “Гроші”, з основними елементами грошової культури; обговорити питання моралі, що пов’язані з використанням грошей; виховати дбайливих господарів у вирішенні своїх грошових питань.

Класний керівник розпочала виховну справу з бесіди про історію виникнення грошей та їх функцію, доповнюючи розповіддю про їх еволюцію.  Під час справи були використані зображення грошей різних історичних епох, відео  «Що таке гроші? Як влаштовані гроші? Види грошей», діти намалювали цікаві ескізи грошей.

Отже, діти збагатили свої знання  про історію виникнення грошей, їх зміни в різні історичні епохи, дізналися про історію впровадження грошей, зокрема гривні.

Підлісна Наталія класний керівник 5-А класу