Сторінками пам’яті великої  війни

«Тільки той, хто пам’ятає минуле, вартий майбутнього…» – такими словами розпочалася виховна справа  для учнів 10-11 класів Новоселицького ліцею №1. Метою заходу було  поглибити знання учнів про героїчне минуле нашого народу, допомогти усвідомити велич подвигу  українців у Другій світовій  війні, виховувати в учнів шану і повагу до тих, хто ціною власного  життя  здобув перемогу у війні  і здобуває перемогу на сході України в наші дні…

Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війни 1939 -1945 роках. Не зникає в пам’яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставиться до Великої війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших. Наша пам’ять про ті часи  – це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим.

Також під час дійства ліцеїсти переглянули презентацію «Сторінками пам’яті великої війни», яку підготували для заходу. Приділили увагу й двом знаменним датам календаря:  8 та 9 травня. Це дні, коли  ми відзначаємо День пам’яті та примирення. Завдяки Указу Президента виданий у 2015 році Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.  Осторонь не залишили й символ пам’яті жертв війни – червоний мак, який вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн українського червоного маку розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. В українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, безкінечності буття й життєвої скороминущості, пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, а також хлопця-козака, крові, смерті. В останніх з перелічених значень квітка часто згадується в українських народних піснях та думах, особливо козацької доби.

Символ пам’яті – червоний мак, учні 10-11 класів вирішили виготовити власноруч, і цим самим довести, що ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими, вона — запорука неминучості нашої перемоги в нашому сьогоденні…

Класні керівники: Оксана Петрова, Тетяна Дідух-Бойчук