26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф, який проголосила у грудні 2016 року Міжнародна асамблея ООН.

Атомний Вій опустив бетонні повіки.
Коло окреслив навколо себе страшне.
Чому Звізда-Полин упала в наші ріки?!
Хто сіяв цю біду і хто її пожне?
Ліна Костенко

Цьогоріч виповнюється 38 років страшної техногенної катастрофи й величезної екологічної трагедії світового масштабу на Чорнобильській АЕС.

За Міжнародною шкалою ядерних подій Чорнобильська аварія оцінюється по максимальному 7 рівню і характеризується як така що нанесла «важкі наслідки для здоров’я людини та для навколишнього середовища». Трагедія забрала життя тисяч людей, стала причиною багатьох, переважно онкологічних захворювань, принесла величезний збиток для навколишнього середовища і, в кінцевому результаті вплинула навіть на хід історії. Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються досі.

З метою згадати історію аварії на Чорнобильській атомній електростанції, поглибити знання учнів про неї, зберігати історичну пам’ять учнів, виховувати особисту стурбованість кожного за все, що відбувається навколо, вчити сприймати чужу біду, чужий біль як свої власні; виховувати почуття гордості за український народ у 10-А класі проведено годину пам’яті «Чорнобиль не має минулого часу». Учні поєднали історію і сьогодення та нагадали, що 24 лютого 2022 року російські окупанти захопили Чорнобильську АЕС де знищили і розграбували унікальну радіологічну лабораторію світового значення, яка виконувала стратегічні функції під час робити з пробами радіоактивних відходів, допомагала їх аналізувати й забезпечувати ядерну та радіаційну безпеку

Ліцеїсти вшанували пам’ять ліквідаторів хвилиною мовчання. Підсумовуючи діти дійшли висновку, що наслідки Чорнобиля стали драматичним уроком для цивілізації, суворим попередженням щодо масштабу відповідальності за життя, здоров’я людей і екологічну безпеку планети, яку взяла на себе сучасна наука.

Сьогодні ми схиляємо голову не тільки перед минулим, але й перед теперішнім героїзмом персоналу ЧАЕС, енергетиків та рятувальників.

Сподіваємось, що Україна разом з міжнародною спільнотою зможе подолати наслідки цієї страшної трагедії.

 

Класний керівник            Сніжана Козак

Поділитися публікацією: