Літературний урок до 130-річчя від дня народження Олександра Довженка  «Життя таке коротке – поспішайте робити добро»

Олександр Довженко – одна з найталановитіших і надзвичайно трагічних постатей ХХ ст. Видатний кінорежисер-новатор, «поет слова і кадру, віртуоз монтажу», самобутній письменник, мислитель і філософ краси, на Батьківщині він – вигнанець з вовчим білетом, «підкошена тінь довічного засланця і мученика за народ». З нагоди дня народження О. Довженка, бібліотекар Валентина Луник та вчитель української мови та літератури Наталія Підлісна провели  літературний урок з учнями 11-Б класу піл назвою про  основні віхи життя відомого кінорежисера, його творчість та зв’язок із Полтавщиною. Присутні дізнались, що з іменем О. Довженка пов’язана особлива сторінка в історії української культури. Він приніс їй світову славу кінофільмами «Звенигора», «Арсенал», «Земля». Його заслужено вважають «першим поетом кіно». Романтичний пафос, віра в людину, її високе призначення на землі втілені і в його літературних творах.  Уся спадщина О. Довженка, кінорежисера і письменника, не зважаючи на особисту трагедію насильної розлуки з Україною, на неможливість справді вільно творити, осяяна безмежною любов’ю до рідного народу, вірою в його мудрість і силу. Учні спілкувались та переглядали книги, представлені  бібліотекарем, висловлювали своє захоплення талановитим митцем і культурним діячем світового значення, класиком українського мистецтва та літератури.