НАРОДНИЙ ЗАХИСНИК РОБІН ГУД

«Доброго лучника не за стрілою пізнають,
а за ціллю…»
Англійське прислів’я

Кожен народ має у своїй фольклорній спадщині героїв, які були захисниками скривджених, пригноблених, поневолених. Англiйцi також втілили свої мрії про захист від несправедливості й деспотії в образі шляхетного розбійника Робін Гуда. І сьогодні важко знайти людину, яка б ніколи не чула про легендарного розбійника, котрий грабував жорстоких ненаситних багатіїв і роздавав гроші біднякам. Ім’я його давно стало загальновживаним, про нього складали пісні, писали книжки, знімали фільми. За його образом та подобою і тепер пишуться характери героїв фентезі та комп’ютерних ігор, які мають лук, стріли, хоробре серце і добру душу. Цей персонаж уже давно вийшов за межі англійського фольклору чи літератури і став для всього світу уособленням захисника знедолених і скривджених.

Так і для учнів 7-А класу Новоселицького ліцею №1 цей герой не залишився осторонь. Вивчаючи фольклорні балади про Робіна Гуда на уроках зарубіжної літератури, діти вирішили створити власний образ народного месника та охарактеризувати його. Метою уроку було: поглибити поняття про баладу як жанр фольклору та літератури; поглибити знання учнів про образ народного героя-захисника; розвивати вміння й навички виразного читання, учити аналізувати художній текст, робити самостійні висновки щодо характерів героїв, сюжетної будови твору: виховувати любов до художнього слова, захоплення моральними вчинками героїв, бажання їх наслідувати в житті, прагнення захищати свободу й незалежність батьківщини. Звичайно, кожне творче завдання надихає учнів на їхню творчість, уяву, фантазію. Адже, образ Робіна Гуда в баладах англійського народу – уособлення народної мрії про героя – захисника і борця, лицаря, який хоче спробувати пережити кожен з хлопчаків у дитинстві. Його образ став утіленням найкращих рис людини.

Творчі уроки допомагають юним ліцеїстам розкрити свій талант. Пізнаємо та розкриваємо світ літератури разом!

Тетяна Дідух-Бойчук, вчитель зарубіжної літератури

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.