12 листопада – День молодого читача.

Кажуть, теперішні підлітки взагалі не читають книжок. Їм дай лише «полайкати» когось в Інстаграмі чи «пострімити»  … Ви теж так думаєте? А може, все не так погано? Сучасний підліток – такий же, що й колись. Його потрібно зацікавити та мотивувати, і він закине комп’ютер заради справді крутої книжки. Часто діти, які не «люблять» читати, просто не знайшли ще історію, яка б їх зацікавила та надихнула. Справді, відшукати книгу, яка б була близькою по духу, говорила б з ними  зрозумілою для них мовою і на теми, які їх турбують, непросто.

    У другий повний тиждень листопада відзначають День молодшого читача (National Young Readers Day) в США. До цього дня вирішили й долучитися учні 5-Б класу Новоселицького ліцею №1. Адже  це свято магії дитячої книги, що триває весь другий тиждень листопада як Національний тиждень юного читача. В українському календарі нема такої події, але хотілось би щоб зʼявилась. Та свято книги й читання варто відзначати щодня, особливо, для дітей. До відзначення такої гарної календарної події можна долучитися завжди! Це особливе дійство, яке привертає увагу до наймолодших членів читацької спільноти, цей тиждень, присвячений вихованню любові до читання у дітей. Це час, коли батьки, педагоги та самі діти занурюються у чарівний світ літератури, досліджуючи історії, які запалюють уяву та спонукають до навчання. В цьому завжди на допомогу приходить й  шкільний бібліотекар – Валентина Дмитрівна Луник, яка допоможе у виборі книги.

      На завершення заходу, який вирішили провести ліцеїсти, вони ще й намалювали своїх улюблених персонажів книги та дали поради один одному, щодо вибору книги для читання. 

 Поради для вас.

  1. Придбайте книгу для себе.
  2. Читайте разом вголос.
  3. Даруйте книги…

      Життя без книги не існує… День молодшого читача є чудовою нагодою звернути увагу на важливість читання у розвитку дітей, стимулювати інтерес до літератури та популяризувати книги серед молоді.

Тетяна Дідух-Бойчук , класний керівник 5-Б класу,

 вчитель зарубіжної літератури

Поділитися публікацією: