#МояГідністьУстійкості2024
#НПВБуковини2024 #ДеньГідності2024
В рамках тижня гідності та свободи , який проходить в Новоселицькому ліцеї №1 в рамках загальношкільного проєкту з виховної роботи «З Україною в серці», учні 5-Б класу провели виховний захід «Вільні творять майбутнє…» у формі віртуальної екскурсії місцями Революції гідності. Метою дійства було збереження та донесення до учнів інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
21 листопада – відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня, із інтервалом у одинадцять років, розпочалися два наймасовіші протести у сучасній Україні: у 2004 році – Помаранчева революція, у 2013-му – Революція Гідності. Після перемоги Помаранчевої революції, у листопаді 2005 року, Президент України Віктор Ющенко запровадив державне свято – День Свободи – 22 листопада. Після Революції Гідності, 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ від 13.11.2014 № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи», згідно з яким, 21 листопада відзначається як День Гідності та Свободи. Цьогоріч День Гідності та Свободи відзначається на тлі повномасштабного вторгнення російського агресора, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, захищаючись від агресора.
Нинішній день – це незаперечний доказ відродження Української нації, нашої держави. На жаль, за це українці платять високу ціну – розстріляні Герої на Майдані, загиблі в зоні бойових дій. Пам’ятаймо, що без глибокого усвідомлення таких цінностей, як свобода та гідність, неможливо побудувати успішну Українську державу, за щасливе прийдешнє якої і досі гинуть наші співвітчизники.
Під час віртуальної екскурсії ліцеїсти мали змогу побачити місця боротьби за свободу; боротьбу українців, яка увійшла вже в історію нашої держави; почути учасників Революції гідності; місця подвигів героїв. Навіть побачене у відеороликах, нагадування всім нам про те, якою ціною здобуто свободу на новий шанс для країни стати справжньою європейською державою. Тож, будьмо гідними пам’яті наших Героїв!
Тетяна Дідух-Бойчук , класний керівник
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.