Столиця гумору

Настали довгоочікувані канікули, а учні 7-А класу Новоселицької гімназії разом із класним керівником Петровою О.Б. та педагогом-організатором Кіркою С.В. продовжують мандрувати визначними місцями нашої України. Працюючи над проектом з естетичного виховання в рамках загальношкільного проекту «Крок до зірок», семикласники вирішили відвідати музеї  та ознайомитись з архітектурними пам’ятками м. Одеса.

Наша подорож розпочалась 23 березня потягом «Чернівці – Київ». Київ зустрів нас похмурою погодою, але це не було перешкодою пішій екскурсії містом.

25 березня ми продовжили нашу подорож вже в Одесі. Одеса унікальна. Про одеський колорит, одеську кухню, одеський гумор чули всі. Тут здавна живуть люди багатьох національностей. Поєднання різних культур, традицій, темпераментів створило оригінальний колорит міста, його особливий фольклор.

Маршрути у нас вийшли насичені. Ми розпочали з «синього» маршруту: від хостела «Мама» пройшли до Оперного театру, Приморського бульвару, далі Потьомкінськими сходами спустилися до Одеського порту і піднялися назад на фунікулері. А на шляху знайомилися з цікавими пам’ятками Одеси.

Друга частина – «червоний» маршрут: від пам’ятника Дюку де Рішельє до Музею Контрабанди і вулиці Катерининської, далі Будинок з однією стіною – Воронцовський палац – Тещин міст – Куточок Старої Одеси – Бульвар Жванецького – Будинок Гоголя – Міський сад – Соборна площа – вулиця Дерибасівська.

Гуляючи вулицями міста, ми бачили меморіальні таблиці з іменами багатьох знаменитих людей і літературних героїв практично на кожному будинку. Кожен будинок у Старій Одесі має свою історію, зберігає свої таємниці. Матеріалом для будівництва став місцевий ракушняк. Його добували прямо з-під землі. Так під Одесою утворилися багатокілометрові катакомби в кілька поверхів, які ми, звичайно ж, із задоволенням відвідали.

Дерибасівською вулицею спустилися до пам’ятника засновнику морського порту і міста Одеси віце-адміралу Йосипу Де Рібасу. Він автор проекту будівництва в Хаджибейській затоці оборонної фортеці і місця дислокації флоту. Під його керівництвом у 1794 році заклали фундаменти багатьох будівель міста, що отримало ім’я «Одеса». Головна вулиця названа на честь Де Рібаса – Дерибасівська. Скульптура знаходиться на самому її початку. Де Рібас тримає в руках карту майбутнього міста і лопату як символ будівництва.

Уздовж вулиці Ланжеронівської до Оперного театру є Алея зірок. Вона приурочена знаменитим людям Одеси. Тут є «зірки» Анни Ахматової, Ісаака Бабеля, Ільфа і Петрова, Михайла Жванецького, Кіри Муратової, Святослава Ріхтера. Перша «зірка» Одеси зберігає капсулу з посланням до майбутніх одеситів, яке написав Михайло Жванецький.

Одеський Оперний театр  – розкішний символ міста. Авторами проекту стали відомі австрійські архітектори, які побудували театри в багатьох містах Австро-Угорщини: Відні, Зальцбурзі, Будапешті. За основу взяли проект Дрезденської опери Земпера.

Радісно нас зустрів Сад скульптур, який  розмістився у дворі Одеського літературного музею. Тут встановлені скульптури відомих героїв одеського фольклору і літературних творів, а також поетів, письменників, акторів, які бували в місті. На стіні саду – старі афіші та міські таблички-вказівники. Цікаво, що Одеська Гуморина починається з відкриття чергової скульптури в цьому саду.

Приморський бульвар  – один з найромантичніших і стародавніх куточків Одеси. Проходить від Думської площі до Воронцовського палацу. Майже 3 тисячоліття тому на цьому місці була заснована грецька колонія. Стародавні моряки і мандрівники того періоду знали про існування порту Одессос і гавані Істріан. На Приморському бульварі під час археологічних розкопок знайдені залишки давньогрецького поселення V-III ст. до н.е. Під скляним куполом можна побачити фундаменти житлових будинків, амфори, якорі, посуд. На місці бульвару з 1764 по 1789 роки височіли стіни турецької фортеці Єні-Дунья поруч з поселенням Хаджибей.

Пам’ятник Дюку Де Рішельє – найперший пам’ятник в Одесі. Скульптуру було встановлено в 1828 році на честь представника знатного французького роду, герцога Еммануїла Де Рішельє.

Легендарні Потьомкінські сходи – ще один символ Одеси, який ми відвідали. Вони увійшли в десятку найкрасивіших європейських сходів.

Одеський морський порт  – грандіозна споруда з кількома гаванями і пасажирським терміналом. Такий величезний «живий» організм: ходять кораблі і баржі, снують прогулянкові катери.

За будівлею Морського вокзалу і готелю – Музей якорів під відкритим небом, красивий Свято-Миколаївський храм, Корабельний Дзвін.

Назад на Приморський бульвар піднялися на фунікулері. Це ще одна визначна пам’ятка Одеси, один з перших фунікулерів в країні.

Особливою популярністю користується Пам’ятник Ільфу і Петрову «12-ий стілець».

Дерибасівська  – центральна пішохідна вулиця Одеси. Названа на честь засновника міста Йосипа Де Рибаса. Пам’ятник йому встановлено на початку вулиці. Тут приємно прогулятися, зайти в торговий центр «Пасаж» з розкішним старовинним інтер’єром. Увечері в світлі ілюмінації на Дерибасівській ошатно і казково.

Ми пройшлися до пляжу «Отрада» пішки від Лермонтовського провулку красивим зеленим парком. Через нього, уздовж узбережжя, прокладена «Траса здоров’я». Ідеальне місце для пробіжок, катання на велосипедах і роликах.

Від пляжу «Отрада» перейшли на пляж «Ланжерон». Він був першим в Одесі. Названий на честь градоначальника графа Де Ланжерона, який був ініціатором відкриття міського пляжу.

Нам захотілось прогулятися по дну океану, помилуватися мешканцями коралових рифів, побачити життя підводного світу, познайомитися з мешканцями річок, озер, тропічних лісів і жарких пустель. І ми вирішили завітати до Океанаріуму. У Одеському океанаріумі зібрані найбільш цікаві, барвисті, незвичайні представники тваринного світу нашої планети. Всього в колекції океанаріуму «Немо» в Одесі зараз зібрано 218 видів тварин і риб — 101 вид риб, 72 види безхребетних і 42 види рептилій та амфібій. Це найбільша колекція в місті!

Ми отримали незабутні враження, спостерігаючи за тваринами, змогли сфотографуватися поруч з ними, а екскурсоводи познайомили нас з прекрасним світом живої природи!

Завершальним етапом нашої подорожі було придбання сувенірів для друзів та батьків, які чекали нас на Буковині цілих шість днів.

Увечері  стомлені, проте натхненні красою Одеси діти ділилися враженнями, сідаючи в потяг, пригадували веселі та цікаві моменти подорожі. Усі повертались додому, сповнені емоціями та бажанням відвідати ці місця ще не один раз.

Оксана Петрова – класний керівник 7-А класу

 

Поділитися публікацією: