Понад 10 років тому Україна долучилася до традиції відзначення перемоги над нацизмом в європейському дусі – не святкуємо, а вшановуємо. Саме так у суспільстві усталилося сприйняття 8 травня та Другої світової війни крізь людський вимір, з акцентом на ролі людей, котрі боролися проти нацизму. У День пам’яті та перемоги Україна традиційно вшановує їх, висловлює повагу та вдячність усім борцям із нацизмом, увічнює пам’ять про загиблих воїнів і жертв найкривавішої і найжорстокішої в історії людства війни.
З метою вшанування Дня пам’яті та перемоги над нацизмом в 11-А класі проведено виховну справу «8 травня Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні». Одинадцятикласники переглянули презентацію та разом з учителем історії, Горбатюком Василем Трояновичем, та класним керівником взяли участь у обговоренні подій, які відбувалися на українських землях, і які були одним з основних театрів воєнних дій, місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву. Діти висловлювали власні судження та ставлення до антигуманних режимів – нацизму, фашизму, а також провели паралель між режимами нацистським і радянським та сучасними подіями.
Ліцеїсти вшанували пам’ять кожного, хто боровся з фашизмом і хто віддав своє життя за наше майбутнє хвилиною мовчання.
Учні дійшли висновку, що війна – це катастрофа, трагедія, яка нівечить людські долі, знищує цілі народи. А ми, українці, перемогли нацизм – переможемо і рашизм!.
Класний керівник Сніжана Козак
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.