ДЕ ЗНАЙТИ ІНФОРМАЦІЮ ПРО МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я?

Щороку у травні в Україні та світі проводиться Місяць обізнаності про ментальне здоров’я – ініціатива, започаткована в Сполучених Штатах Америки неурядовою організацією Mental Health America.

Мета – допомогти людям краще зрозуміти, що таке ментальне здоров’я, зменшити стигму навколо нього та заохотити до профілактики.

З часом ініціатива набула глобального масштабу. Тепер на всій планеті травень – це час, коли про ментальне здоров’я говорять у школах і на роботі, в громадах і соцмережах. Різні країни мають різні підходи та роблять власні акценти. В Україні Місяць обізнаності про ментальне здоров’я пройде під закликом віднайти свої сенси, які у часи випробувань працюють як внутрішні опори: «Ти як? Сенси поряд. Віднайди свої на платформі howareu.com».

На головній сторінці платформи «Ти як?» щодня з’являтимуться сенси – теплі підтримувальні послання, які ведуть від роздумів до дії (з повним переліком можна ознайомитися за посиланням)

Варто зазначити, що на платформі «Ти як?» оновлено розділ «Самодопомога» https://howareu.com/self-help. Водночас, якщо зручніше піклуватися про себе разом із мобільним застосунком – можна звернутися до «Моментала», створеного «Ти як?» разом із ЮНІСЕФ в Україні.

В житті кожного з вас існує базові й дотичні до них емоції, хочу окремо наголосити: немає хороших і поганих емоцій. Є приємні і неприємні. Розділяючи емоції на хороші й погані, ми автоматично намагаємося уникати «поганих», щоб не стати «поганою» людиною, і привчаємо до цього дітей. Але це дуже небезпечно, адже ці, начебто погані, емоції можуть надсилати дуже важливі сигнали, які іноді навіть рятують нам здоров’я і життя. Однак емоції дійсно можуть бути неприємними, тому важливо зрозуміти, що стало їх причиною, і розібратися саме з нею.

Радість – це емоція. Настрій. Це вміння відчувати позитивні емоції від того що ви робите, від того, що ви очікуєте, від того, що ви мрієте. Напевно, багато хто хоче утримувати цей стан і радіти кожній хвилині – а це вже має назву «щастя».

Людина радіє тоді, коли отримує те, що хоче. Це може бути матеріальне або не зовсім. Це може бути зустріч з друзями, виграш в лотереї, пройти тест з предмету на відмінно.

Для того, щоб бути щасливим, необхідно хотіти, необхідно мати бажання.

Чому немає радості:

  • Сталося лихо і людина не може відпустити горе
  • Немає бажань
  • Є бажання, однак вони не ваші
  • Є бажання, однак вони не здійснюються

Що зробити, щоб відчувати радість, а відповідно і щастя:

  • Пережити лихо і поставити «крапку»
  • Почати діяти
  • Створити список бажань
  • Бажань повинно бути багато
  • Бажання повинні стосуватись всіх напрямків життя
  • Долайте бар’єри та надихайтесь
  • Робіть щасливими інших людей

Тому що щастя – це подолання відомих вам бар’єрів на шляху до відомих вам цілей. А радість – це почуття, яке відчуваєте щодня, щохвилини.

Джерело: ПЕРЕЙТИ

Поділитися публікацією:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.