Подорож в часи козацтва

У класних приміщеннях є чітко окреслені межі поведінки, структуризовані норми діяльності та передбачувані обставини, обладнання й матеріали. Така передбачуваність створює певний рівень комфорту й дає можливість як учням, так і нам, учителям, зосередитися на навчанні. Натомість під час екскурсії нема такої визначеності. Екскурсія надає можливість учням набути досвід поза межами класних та шкільних приміщень. Коли учні виходять за межі класу, вони зустрічаються з реальним світом й мають можливість пов’язати те, що вони вивчають у класі, з навколишньою дійсністю, набути новий досвід і довідатися та засвоїти подробиці навколишнього світу, природи, культури та історії.

В рамках шкільного проекту «Крок до зірок» учні перших класів побували на екскурсії в Хотинській фортеці, одній із наймальовничіших і найвеличніших середньовічних фортець в Україні, яка є також і одним із семи див країни. Відвідання фортеці в Хотині дозволило кожній дитині відчути атмосферу Середньовіччя.

На уроках «Я досліджую світ» діти ознайомлювалися з визначними місцями України. Та найкраще ті масивні стіни фортеці побачити не на картинці, а наяву.  Хоча здалеку вони видаються малими, проте, спустившись вниз,  можна оцінити наскільки вони величезні!

Територія фортеці велика. Тут є де погуляти і,  що подивитись. Крім самих стін, варті уваги експозиції, які діють на території фортеці. Під час екскурсії фортецею учні змогли оглянути будівлі внутрішнього двору – склади, казарми, а також зовнішні бастіони й вежі, відвідали невеликий музей тортур, в якому представлені найбільш поширені середньовічні знаряддя тортур. Тут можна оглянути техніку, якою колись штурмували фортецю та зброю, якою її обороняли.

А в центрі замкового подвір’я знаходиться величезний колодязь, завглибшки 65 метрів і завширшки майже 3 метри, в якому досі є вода.

Діти із захопленням слухали розповіді про козацькі часи в Україні, ознайомилися з видатними гетьманами, отаманами, воєводами, які захищали українську землю та відчули на собі дух минулого.

Оскільки кінцева мета будь-яких освітніх процесів – це успішна інтеграція особистості в суспільство, всі спроби надати учням можливості скористатися, зрозуміти та усвідомлено діяти в реальному світі нами, учителями, повинні заохочуватися й використовуватися.

Дорогою додому  діти ділилися своїми враженнями, захопленням від побаченого, позитивними емоціями.

Класні керівники: Алтухова І.І, Чебан І.І., Горбатюк Г.О.