1940 року була відкрита перша в районі середня школа із українською мовою навчання. Заклад розміщувався в найбільшому на той час будинку міста, збудованому ще у середині 70-х років ХІХ століття. До Першої світової війни у цьому приміщенні знаходилась команда прикордонної застави.

Для роботи в школу була направлена група вчителів зі східних регіонів України. Перший випуск відбувся в червні 1941 року.

У роки війни припинила свою діяльність.

У 1944 році, після звільнення Новоселиці від фашистських загарбників, школа відновила свою роботу. Тоді, у перші повоєнні роки, у школі навчалося лише 130 учнів, яких навчало 9 вчителів. Директором школи було призначено Олексія МІЖЕВИЧА. У 1947 році відбувся перший випуск десятикласників. 20 юнаків та дівчат першими в районі отримали атестати зрілості.

У 1955-1956 н.р. в школі введено виробниче навчання, яке запроваджувалось в старших класах з метою професійної підготовки випускників. Спочатку юнаки вивчали токарну справу, дівчата – швейну. У 1958 році школа першою в районі здійснила випуск класів з виробничим навчанням.

Серед випускників закладу – доктор історичних наук Михайло ЮРІЙ, доктор медичних наук Андрій НЕЧІПАЙ, заслужена артистка України Людмила СОСЮРА, лауреат Державної премії СРСР в галузі науки і техніки Євген ЧОРНИЙ, генерал-лейтенант Василь ВАКАРЮК, член спілки письменників України Василь ВАСКАН.


У 1960 році розпочалося будівництво нового приміщення школи на 520 місць. 28 лютого 1961 року закладено першу цеглину на фундамент, у грудні цього ж року відбулося урочисте відкриття нової школи.

Одразу ж запроваджено кабінетну систему навчання. Створено біологічний, фізичний та хімічний кабінети та 5 класів-кабінетів. Кількість учнів закладу невпинно зростала.

У 80-х роках, за наказом облвно школа була визначена базовою для організації методичної роботи в районі. При школі створено 14 міжшкільних методичних об’єднань для 10 шкіл району.


Листопад 1997 року став точкою нового відліку для закладу, оскільки тодішню Новоселицьку загальноосвітню школу №1 реорганізовано в, на той час заклад нового типу, гімназію з гуманітарним та природничим профілями навчання. З того моменту в закладі певний час паралельно функціонували звичайні загальноосвітні та спеціалізовані гімназійні класи, що передбачали вивчення предметів за поглибленими програмами.

У різні роки у закладі працювали такі відомі на Новоселиччині та за її межами педагоги, як Раїса ВЛАДИМИРСЬКА, Катерина ДИКА, Ігор ЛУЦИК, Валентина БІДЮК, Тамара ЛУПУ, Борис ГОНЧАРОВ, Таїсія ПІДЛІСНА, Петро ЯСІНСЬКИЙ, Іван ШУМЕЙКО, Раїса ЖОЛНОВИЧ, Олексій РИНДЮК, Олена РОМАНОВИЧ, Марчел БЕЗУШКО, Тамара КЕРУНЕЦЬ, Павло ПАСКАРЮК, Лілія ШУМАНСЬКА, Ганна ЖУБРЖИЦЬКА, Євгенія МЕЛЬНИК, Марія ДАВИДЮК, Ніна ТРОЯНОВСЬКА, Олександр СТРИЖАК, Марія ШЛЕЙ, Аврора РАЙЛЯН, Марія САБАДАШ, Марія ВОЛОЩУК, Ірина МІРОШНИЧЕНКО, Людмила ОЛЕНЮК, Ніна ЗАНКІВСЬКА, Олена ПОЦІЛУЙКО, Минодора ЧУПАК,  Арон РОЙЗМАН, Олександра ПАСІЧНИК, Діна ПОДОЛЮК, Неллі ГЕТЬМАНЕНКО, Галина ФОНАРЮК, Олександр АЛЬОШИН, Зінаїда ГАЛЬБИНСЬКА, Тетяна ШВЕЦЬ, Світлана ОЛІЄВСЬКА, Мирослава РОМАНЧУК та багато інших світочів освіти району.

Свого часу, Новоселицьку загальноосвітню школу №1, а пізніше гімназію очолювали Дмитро БІДЮК, Петро РОМАНЧУК, Ганна БАБІЙ.


У березні 2006 року відкрито новий трьохповерховий корпус закладу – корпус “Б”. У корпусі розміщено два кабінети інформатики, хореографічна зала, бібліотечно-інформаційний центр, швейна майстерня, актова зала, шкільний музей, кабінети практичного психолога та саоціального педагога, кабінет директора та учительська. Крім того, в корпусі три навчальних кабінети. Зазначені приміщення суттєво покращили якість надання освітніх послуг, розширивши можливості для учнів та педагогів.

У жовтні 2007 року відкрито останній корпус закладу – корпус “В”. Корпус також трьохповерховий та вміщує 11 навчальних приміщень для учнів початкових класів, кабінет музичного мистецтва, ресурсну кімнату та спортивну залу. Крім того, холи на поверхах обладнані як ігрові зони для молодших школярів.

З 08 лютого 2012 року заклад очолює Олег ПЕТРОВ, вчитель вищої категорії, «Учитель-методист».


У 2020 році, в контексті освітньої та адміністративної реформ, Новоселицька гімназія стає ліцеєм та повертає собі номер. З того часу заклад має назву “Новоселицький ліцей №1 Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області“.

Нині ліцей – це сучасне та комфортне освітнє середовище площею понад 6725 м2, потужний та професійний педагогічний колектив у складі понад 40 педагогів, якісні освітні послуги, що відповідають сучасним вимогам та надаються понад 500 учням!


Більше про навчальні приміщення можна дізнатися в розділі “ВІРТУАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ ОСВІТНІМ ПРОСТОРОМ


Навчалися в нашій школі?

Знаєте цікаві історичні факти про школу?

Станьте співавторами шкільного літопису!

Додавайте Ваші історії, відомості, факти за допомогою спеціальної Google-форми. Інформація буде опрацьована редакторами та розміщена на сторінках сайту. Заздалегідь вдячні за Вашу участь!