- Надмірний авторитаризм сімейного виховання позбавляє дитину власної самостійної лінії поведінки і спричиняє зниження віри у свої сили та можливості.[peg-image src=”https://lh3.googleusercontent.com/-ohy34RPaskU/Wgqd62x60OI/AAAAAAAAAkc/F7OiBSwQlrwsVs8eHG1ih86FsNyJ-pwQwCCoYBhgL/s144-o/images.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/107089070313193142780/6486419180831468641#6488171847643484386″ caption=”” type=”image” alt=”images.jpg” image_size=”640×426″ ]
- Другу крайність сімейного виховання пов’язано із розпещеністю дітей, яка є наслідком сліпої любові батьків до дитини. Якщо батьки працелюбні, зустрічали чимало труднощів на своєму шляху, то вони прагнуть уберегти дитину від різноманітних негараздів і нестатків, створюють для неї легке життя, виконують усі її забаганки, бажання, примхи, виховуючи себелюба й егоїста.
- Низька згуртованість і розбіжність думок членів сім’ї у питаннях виховання призводить до того, що в наслідок різних виховних підходів членів сім’ї виховання сім’ї стає суперечливим, непослідовним, неадекватним. За таких умов зростає лицемір, пристосуванець, який уміє використовувати взаємини старших родичів собі на користь.
- Незнання батьками психологічних особливостей своєї дитини – шлях до непорозумінь і конфліктів з дітьми.
- Внаслідок надмірної опіки – гіперпротекції – дитина не привчається до самостійності , в неї не формується почуття відповідальності, придушується її самостійність та ініціатива.
- Гіпопротекція – дорослі члени сім’ї недостатньою мірою опікують та контролюють дитину.
- Виховання в культі хвороби – ситуація, за якої навіть незначна хвороба дає їй особливі права, ставить її в цент уваги сім’ї. За такої виховної позиції у дитини культивується егоцентризм .
- Виховний контроль через викликання почуття провини. Дитини, яка постійно не слухається, говорить, що вона « не виправдала сподівань», « доводить батьків до серцевих нападів», тобто самостійність дитини сковується постійним побоюванням стати винною в неблагополуччі батьків.
- Певна безвідповідальність батьків за виховання дитини також є причиною невдач у сім’ї: « Ми маємо дбати, щоб дитина була нагодованою, одягненою – взутою, а вихованням нехай опікується школа». Якщо батько й мати виявляють байдужість до шкільних справ дитини, до її внутрішнього світу, це неодмінно призведе до бажання дитини заповнити «духовний вакуум», що утворився, поза сім’єю за допомогою випадкових сумнівних знайомств.
- Досить розповсюдженим є прагнення батьків перекласти свої клопоти на плечі старшого покоління. Участь старших родичів у вихованні дітей буває необхідною і корисною, про те не компенсує виховного впливу, особливої ролі батька і матері.
- Надмірна материнська любов, так само як і її відсутність, може засліплювати, робити нещасною не лише матір, але й дитину. Любов матері має бути розумною, ніжною і водночас вимогливою. Невипадково говорять: «Що легше за пух? Серце матері. Що твердіше за камінь? Серце матері».
Батьківська любов – джерело і гарантія благополуччя людини, підтримки тілесного та душевного здоров’я. Саме тому першим і основним завданням батьків є створення у дитини впевненості в тому, що її люблять і про неї піклуються.
Центр виховної роботи
🔵ЗАПРОШУЄМО ОЗНАЙОМИТИСЯ🟠:
ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ПІКЛУВАЛЬНОЇ РАДИ ЛІЦЕЮ12 Вересня, 2024
Звіт директора за 2023/2024 навчальний рік7 Червня, 2024
Трикутник партнерства: вчителі – діти – батьки19 Квітня, 2024
Правила поведінки на льоду та надання першої допомоги потерпілому (інструктивно-методичні рекоменда...9 Січня, 2024
Порядок надання домедичної допомоги постраждалим з переохолодженням/відмороженням (інструктивні р...9 Січня, 2024
Пам’ятка для батьків на період осінніх канікул 27 Жовтня, 2023