Вдало вибери професію,

Вклади в неї свою душу,

Тоді щастя само тебе відшукає.

К. Д. Ушинський

Конституція України характеризує Україну як суверенну, незалежну, демократичну, соціальну, правову державу. Ми живемо в країні, яка поступово рухається в напрямку європейського життя, запроваджуються різні стандарти, вимоги для здобуття професій та виникає потреба в нових. Перед молоддю поступово з’являються необмежені можливості для набуття будь-якої професії.  Саме тому потрібно добре усвідомлювати як важливо обрати професію до душі, щоб вона не стала тягарем, а була задоволенням. Тема  актуальна, тому що праця завжди була, є і буде основою життя. І від того як людина працюватиме, буде залежати майбутнє не тільки сім’ї, а й держави.

Тому цілком закономірно, що трудове виховання підростаючого покоління – одна з основних складових у формуванні особистості нової людини. Людина розвивається духовно й фізично тільки в праці. Будь-які спроби уникнути продуктивної праці призводять до негараздів і для особистості, і для суспільства.

З цього приводу в рамках загальношкільного проекту «Крок до зірок» з 15 по 19 квітня 2019 року, у Новоселицькій гімназії проводився тиждень трудового та економічного виховання, за яке відповідали учні 5-их класів.

Протягом тижня було організовано радіолінійку на тему «Значення праці в житті людини».

З метою розширити та закріпити знання учнів про професії, трудові дії та знаряддя праці, поглибити у дітей усвідомлення того, що добробут нашої країни і всіх громадян примножується працею; викликати почуття поваги до трудівників та прагнення сумлінно працювати; сприяти розвитку трудової активності і працьовитості школярів, віру у свої сили та бажання здобувати знання, надати учням уявлення про різноманітність існуючих професій, формувати повагу до праці людини; розвивати увагу, пам’ять, світогляд дитини у 5-6 класах проведено вікторину  на тему: «Подорож у світ професій». Також учні 5-А класу виготовили буклети на трудову тематику, які розповсюдили серед гімназистів середньої та старшої школи.

Від кожного класу у грі брала участь команда з 5 учасників. Гра розпочалася із представлення команд, далі був бліц-турнір, у якому учні показали свої загальні знання з прав, потім конкурси:

• «Шифр», де треба було встановити, які професії зашифровані;

«Алфавіт професій», потрібно написати якнайбільше професій, що починаються з поданих букв.

• «Конкурс капітанів», конкурс включав два завдання «Аналогії» та «Виключення понять» .
  • «Чий інструмент?», записати професію, у якій використовуються перелічені інструменти.

Зрештою, конкурс завершився – і  учні отримали відповідні грамоти за свої знання з трудового виховання. Учні 6-А та 6-Б класів вибороли І-ші  місця у пізнавальній грі, ІІ місце отримала команда 5-Б класу, а почесне ІІІ місце посіла команда 5-А класу.

Протягом тижня гімназисти усвідомили, що  добробут  всіх громадян примножується працею, а також  в майбутньому школярі прагнуть сумлінно працювати, розвивати  трудову активність  і працьовитість, віру у свої сили, та бажання здобувати знання. К.Ушинський наголошував, що навчання є найскладнішим і найважчим видом праці.

Отже, вибір професії – дуже важлива справа. Розподіл професій  на погані й хороші, цікаві й нецікаві, легкі й важкі – помилковий. Важливо те, як ставиться людина до своєї роботи. Але яку б професію ви не обрали, ким би не стали, пам’ятайте, головне – залишатися людиною у будь-якій життєвій ситуації. Хай ваша майбутня професія принесе радість, моральне й духовне задоволення, і пам’ятайте: гарна професія – ключ до успіху.

Класні керівники 5-А, 5-Б класів                    С.Д.Козак,  Блейбер Д.М.