«Права дитини в «лоні» Конвенції ООН

Впродовж листопада 2019 р. у Новоселицькій гімназії в рамках загальношкільного проекту «Крок до зірок» в напрямку правового виховання учні 9-Б класу спільно з вчителем правознавства Басарабою О.О., бібліотекарем Лунік В.Д. та класним керівником Дисар Я.В провели ряд позакласних заходів ( круглий стіл з панельними дискусіями, аукціон в шкільній бібліотеці, зустріч з адвокатом),  об’єднаних спільною темою:  «Права дитини в «лоні» Конвенції ООН: міжнародні стандарти та національні гарантії», присвячений 30-річчю з Дня прийняття Конвенції ООН про права дитини (20 листопада 1989 р.). Конвенція про права дитини отримала найбільш широке міжнародне визнання серед усіх міжнародних документів, її ратифікували практично всі країни світу, за винятком двох. Конвенція поєднує в одному документі весь спектр прав дітей від громадянських, політичних, економічних, до соціальних і культурних. Тому, метою заходів було окреслити історико-правову роль і значення Конвенції для формування національної політики щодо захисту прав дитини в різноманітних сферах, обговорити міжнародні та вітчизняні нормативні підвалини регулювання окремих прав дитини. В ході зустрічей учні висловлювали власні думки щодо правових аспектів в освіті, дозвіллі,  медичному обслуговуванні та інші.