Читання – це один із витоків мислення і розумового розвитку В.Сухомлинський

Уже протягом 11 років у різних країнах світу відзначається Всесвітній день читання вголос. Учасники акцій цього дня обирають книжку на свій смак і просто читають вголос. Цю ініціативу вже підхопили 173 країни.

Мета цього свята –  спонукати молодь до читання, обговорювати зміст твору, ділитися враженнями, думками, надихати дітей  і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою.

2020 року цей день припав на 5 лютого. Педагоги Новоселицької гімназії долучилися до святкування Всесвітнього дня читання вголос. Бібліотекар школи Луник В.Д. організувала дуже цікавий захід. Затишно і святково прибрана зала, ніжна мелодія сприяли творчій атмосфері.

Для читання обрали вірш Тараса Шевченка «Заповіт». Цей програмний вірш Великого Кобзаря учителі вирішили читати різними мовами. Адже відомо, що є 150 перекладів цього твору. Пазяк Л.Г. розповіла історію створення «Заповіту», прочитала його напам’ять українською мовою. А далі румунською, молдавською, російською, білоруською, польською, французькою, італійською, німецькою, англійською читали учителі Ковдриш А.М., Збурлюк Н.М., Мазур Д.С., Томулець І.П., Басараба А.В., Житарюк У.В., Андрицька Ю.Р., Блейбер С.О. і бібліотекар Луник В. Д. . Підсумувала свято Бабій Г.І. .

Педагоги сподіваються, що їхній приклад надихне учнів до активного читання. Таким чином діти отримають шанс відкрити для себе нові світи, про існування яких і не здогадувалися.