Міжнародний День рідної мови

  Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.

До відзначення цього свята долучився і колектив Новоселицької гімназії, зокрема активну участь у його проведенні та організації, взяли вчителі початкової ланки.

Колеги провели цікавий і змістовний  захід на тему: «Живи, прекрасна рідна мово!», під час якого присутні почули багато цікавої інформації про українську мову у світі, згадали про її трагічні сторінки з історії, підчас вікторини підкреслили її багатогранність і неповторність. Також мали змогу  послухати авторський вірш про мову вчительки Волканеско С.І., оригінальне оповідання, кожне слово у якому починається  на букву «п» та веселі гуморески про мову. Заключним етапом святкування Міжнародного дня мови відбулось слухання репу чернівецького студента, який вигадав власний спосіб опанування слів з наголосом.

На святі панувала затишна і святкова атмосфера, дружелюбні посмішки супроводили усіх протягом всього часу. Дякуємо усім, хто долучився до святкування. Адже, такі заходи для вчителів, завжди об’єднують і показують високий прояв почуття патріотизму, любові до рідної мови та своєї Батьківщини.

 

Колектив початкової ланки