Поради для батьків «Як заохотити дитину до читання»

Давайте хороший приклад вашій дитині, показуючи їй, як вам подобається читати. Тримайте вдома велику кількість книг та журналів. Нехай ваша дитина побачить вас за читанням.

1. Дайте дитині подивитись вашу книгу. Читайте її вголос або дозвольте їй прочитати її вам. Визначте певний час і місце для читання.
  2. Регулярно відвідуйте бібліотеку. Покажіть вашій дитині, як бібліотека працює і де дитина може знайти свої улюблені книги.
  3. Приносьте своїй дитині книги, які задовольняють її індивідуальним потребам, наприклад таким, як спортивні змагання, тварини чи балет, включаючи художню і документальну літературу.
  4. Зацікавте свою дитину яким – небудь хобі чи діяльністю, котре потребує читання та подобається їй. Конструюйте, готуєте їжу, грайте в настільні ігри, оскільки такі заняття потребують, щоб дитина читала інструкції.
  5. Заохочуйте ваших дітей до листування зі своїми однолітками. Ними можуть бути друзі, котрі переїхали далеко, далекі родичі, просто друзі з листування.
  6. Організуйте пошук скарбів. Заховайте якусь річ, наприклад, нову книгу, а потім пишіть письмові підказки, котрі приведуть дитину на це місце.
  7. Заплануйте екскурсію в зоопарк, цирк, музей тощо. Знайдіть книги, котрі з цим пов’язані і поділіться ними з вашою дитиною.
  8. Заохочуйте вашу дитину складати різні історії і записуйте їх в той час, коли вона їх розповідає. Зробіть її власну збірки оповідань, записуючи історії і додаючи її власні малюнки. Пізніше ваша дитина зможе читати свою книгу вам, другу, молодшому брату чи сестрі.
  9. Якщо ваша дитина – неохочий читач, вигадайте гру в читання буденних речей, таких як коробки з – під каші, наклейки, старі листівки, комікси, програми телепередач. На холодильнику чи інформаційній дошці лишайте повідомлення, котрі можуть її зацікавити.

Бажаємо успіхів!!!

Шкільний бібліотекар: Луник В.Д.

Класний керівник 1-Б класу: Сірякова О.В.