Поповнюймо свої домашні бібліотечки!

Міжнародний день дитячої книги учні 2-их класів (кл. керівники: Горбатюк Г.О., Чебан І.І. та Алтухова І.І.) святкували по-своєму. Так діти, малювали малюнки до улюбленої дитячої книги, складали власні вірші та оповідання і ділилися своїми враженнями від прочитаних ними книг у соціальній мережі Viber. Таким чином, можна було побачити і почути інформацію чи пораду, що прочитати чи яка книжка сподобалась і можна порекомендувати її для читання однокласникам. Ось найактивніші серед них: Лічман Михайло, Ванзяк Анна-Марія, Горбатюк Ярослав, Власов Артем, Добровольський Геннадій, Тарасюк Кіріл, Лунгу Ліна, Маковей Денис, Нікорюк Яна, Устінова Катерина та Макарець Анастасія ( учні 2-А класу); Бідяк Владислава та Лунік Роман ( учні 2-Б класу); та  учениця 2-В класу Саука Тетяна.

Таким чином учні 1-их і 2-их класів розпочали відзначення свята Міжнародного дня книги і запрошують усіх бажаючих гімназистів приєднатися до нас. Читаймо казки улюблених авторів зарубіжні і українські, авторські і народні та поповнюймо свої домашні бібліотечки!

«Сімейне читання книг»

До відзначення Міжнародного дня дитячої книги приєдналися  учні 1-А класу (кл. керівник Саука К.В.), а зокрема Гаврилян Єлизавета, Єремія Адріана та Грищук Софія, які провели вдома разом з батьками та сестричкою. Саме такий вид читання є ефективним у залученні дитини до читання книг. Адже ви демонструєте хороший приклад вашій дитині, показуючи їй, як вам подобається читати. Тримайте вдома велику кількість книг та журналів. Нехай ваша дитина побачить вас за читанням.

На відміну від комп’ютера чи мобільного телефону, книги формують у дитини більш образне мислення, тому починати читати варто якомога раніше. Водночас зауважте, що примушувати чи сварити дитину за відсутність інтересу до книг батькам не варто.

Тут вагомим є власний приклад – батьки можуть самі почитати дитині, а потім вже мінятися місцями. Навіть одне-два речення прочитати – це вже буде успіхом для дитини, якщо вона зовсім відмовляється читати. Це маленькі кроки, за якими можуть бути цілі сторінки, коли дитина відчує цей смак.

Міжнародний день дитячої книги

Щорічно 2 квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги – свято, встановлене за рішенням профільної Міжнародної ради з питань дитячої книги  у 1967 році.

Датою для святкування Міжнародного дня дитячої книги був обраний день народження Ганса Християна Андерсена, який став одним з найулюбленіших казкарем дітей багатьох поколінь.

Так як цього року цей день співпав з карантином, то бібліотекар Новоселицької гімназії Луник В.Д. подала цікаву ідею для його проведення.

Таким чином, Міжнародний день дитячої книги для учнів Новоселицької гімназії тривав дистанційно кілька днів з 02.04 по 04.04.2020. Першими взяли участь першокласники 1-Б класу. Допомогти долучилися класний керівник Сірякова О.В. та вчителі англійської мови Ковдриш А.М. та Андрицька Ю.Р. Саме вони вигадали цікаву ідею, взяти участь у челенжі «РОЗКАЖИ АБЕТКУ». Адже ми всі знаємо, що першоосновою читання є абетка. Тож сидячи вдома на карантині, першокласники чудово продемонстрували свої знання англійського і українського алфавіту.