Я за здоровий спосіб життя…

«Людині властиво за своєю природою дотримувати

помірність не тільки з-за турботи про своє здоров’я

в майбутньому, але також з-за гарного

самопочуття сьогоденні».

Іммануїл Кант

…такими словами 01 лютого 2021 року розпочався психологічний практикум у 8-Б класі Новоселицької гімназії в рамках проекту класу «Молодь обирає здоровий спосіб життя». Метою заходу було ознайомити учнів про шкідливість та вплив тютюнопаління в підлітковому віці. Практичний психолог – Наталія Миколаївна продемонструвала презентацію, де діти мали змогу дізнатися про негативний вплив тютюну на організм людини в цілому. Адже успіх нашого з вами життя залежить від стану нашого ж з вами здоров’я. Під час дійсна учні відповідали на запитання, висловлювали власні думки щодо шкідливого впливу тютюнопаління на організм людини.

Думаємо, це буде вам цікаво дізнатися, що…

ШКОДА КУРІННЯ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

Згідно невтішною статистикою в нашій країні куріння серед підлітків досягло вселенського розмаху: у віці 14-17 років палить кожна четверта дівчинка і кожен другий хлопчик.

ПРИЧИНИ КУРІННЯ ПІДЛІТКІВ

Проблема куріння серед підлітків поширюється зі швидкістю епідемії, не зустрічаючи перепон з боку держави і суспільства. Куріння, на думку підлітків, це шкідлива звичка, яка не несе сильної загрози, але нажаль це не так.

Підлітки знаходять масу причин, щоб почати курити:

наслідування старшим товаришам, своїм «авторитетам», батькам;

тиск з боку однолітків;

відчуття новизни, інтересу;

бажання «виділитися» і здаватися дорослішими;

вплив фільмів та реклами;

доступність купівлі сигарет.

Підліткам в силу своєї незрілості важко оцінити, чим небезпечне куріння. Що живуть сьогоднішнім днем, підлітки насилу уявляють собі, що в якості наслідків куріння через 10-15 років виникають хронічні захворювання і недуги.

ЯК  ВПЛИВАЄ  КУРІННЯ  НА  ОРГАНІЗМ  ПІДЛІТКА

Куріння провокує виникнення раку легенів та інших захворювання дихальної системи.

Куріння виснажує нервові клітини: підлітки стають неуважними, неуважними, повільніше міркують і швидко стомлюються.

Куріння викликає патологію зорової кори, змінюючи відчуття кольору і зорово сприйняття в цілому, що може негативно вплинути на гостроту зору. Крім того, останнім часом окулісти ввели нове поняття – тютюнова амбліопія , яка виникає як наслідок інтоксикації при курінні.

Куріння серед підлітків часто несприятливо впливає на діяльність щитовидної залози, витягав за собою порушення сну, загального стану здоров’я.

Куріння передчасно зношує серцевий м’яз: за даними досліджень, ризик інсультів значно збільшується, якщо курити людина почала в підлітковому віці.

ПРОФІЛАКТИКА КУРІННЯ У ПІДЛІТКІВ

Шкода куріння для підлітка очевидна, але сумно те, що, навіть знаючи про наслідки, школярі продовжують курити. Щоб ефективно боротися з цією проблемою, потрібно педагогам і батькам об’єднати методи і прийоми, спрямовані на те, як відучити підлітка від куріння.

Інформувати підлітків про куріння слід, застосовуючи диференційований підхід: доза інформації повинна відповідати зрілості сприйняття школярів.

Розглядати паління з позиції негативного впливу, пропонуючи альтернативне поведінку: що людина набуває за відсутності куріння.

Використовувати нестандартні методи впливу і пред’явлення інформації: фільми, наочні засоби.

Намагатися зацікавити підлітка, захопити його інересним хобі, а ще краще заняттями спортом.

Ніяка профілактика не матиме результату, якщо батьки і найближчим оточення не будуть демонструвати позитивний приклад.

На завершення хочемо сказати: « Робіть правильний вибір у своєму житті щодо свого здоров’я!» Не будьте байдужими до себе, бережіть свій час, бо час не можливо повернути назад. Обирайте  здоровий спосіб життя!

Збурлюк Н.М.- практичний психолог,

Дідух-Бойчук Т.Г. – класний керівник

8-Б класу Новоселицької гімназії