СОНЯХИ – СИМВОЛ ПАМ’ЯТІ ПРО ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

29 серпня в Україні офіційно відзначаємо День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

Таку пам’ятну дату своїм указом встановив президент України Володимир Зеленський із метою гідного вшанування пам’яті загиблих військовослужбовців та учасників добровольчих формувань.

Саме цю дату було обрано, оскільки 29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових із оточення під Іловайськом на Донбасі. Регулярні частини збройних сил, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.

До того ж, у цей час саме поспіли соняхи, але збирати їх було складно, адже в серпні 2014 року в полях соняхів, зокрема, тривали жорстокі криваві бої й залишалися загиблі українські захисники. Тому сонях став символом скорботи за загиблими на Донбасі українськими воїнами.

Бійцями, які воювали в Іловайську, й тими, хто розшукував тіла солдатів, а також волонтерами зібрано 366 соняхів – за кількістю загиблих, квіти  покладені під стіни Михайлівського Золотоверхого собору, де знаходиться стіна пам’яті.

Вічна пам’ять героїчно загиблим нашим захисникам.