У 2005 році на Десятій сесії Конференції держав-учасниць Конвенції щодо заборони хімічної зброї було засновано День пам’яті всіх жертв її застосування. Відтоді кожного року 29 квітня відзначається ця подія. День приурочений до набуття Конвенцією повної законної сили на міжнародному рівні.

Цей день надає можливість державам підтвердити свої зобов’язання за Конвенцією про заборону хімічної зброї, основним завданням якої є знищення наявних запасів хімічної зброї та запобігання її повторній появі.

Саме тому сьогодні учні 10-го класу Новоселицького ліцею №1 ознайомилися з коротким екскурсом в минуле розробки та застосування хімічної зброї, дізналися про її застосування в наші дні. Учні переглянули відеоролик та отримали необхідні відомості проте, що необхідно знати та як уберегтися від ураження в разі хімічної атаки. Також в рамках заходу десятикласники опрацювали пам’ятки: «Що варто знати про білий фосфор», «Хімічна небезпека», «Аміак», «Хлор».

Оксана Петрова – класний керівник 10 класу