День визволення України від фашистських загарбників відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. В ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму…
Так учні 10-11 класів Новоселицького ліцею №1 провели виховний захід до цієї знаменної дати, метою якого було сприяти пробудженню національної свідомості, гордості за здійснений подвиг, а також ті, які здійснюються нашими воїнами сьогодні у російсько-українській війні, бажання вивчати історію, розвивати вміння учнів логічно мислити, співставляти, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, оцінювати події, вчинки, робити узагальнення та висновки. Також виховувати в учнів свідому любов до Батьківщини, повагу до героїчного минулого свого народу та нашого сьогодення, пробуджувати позитивні почуття і викликати засудження аморального, антигуманного, виховувати повагу до традицій свого народу, виховувати в учнів усі якості громадянина, який братиме активну участь у формуванні майбутнього своєї держави. Дійство проходило за участю вчителя історії – Василя Трояновича Горбатюка, який розповів про події минулої і теперішньої війни, адже Україна зараз переживає складні часи у встановлені свободи, незалежності нашої держави. Діти мали змогу переглянути презентацію до заходу, а також під час спілкування згадували про своїх прадідусів, які воювали, і про нинішніх воїнів – захисників: батьків, братів і рідних, котрі нині виборюють перемогу. Ми не повинні бути байдужими, до того що відбулося й відбувається…
На завершення хочеться сказати: ми маємо пам’ятати героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів, і від тих нелюдів, котрі сьогодні з нами воюють. У серці кожного з нас має жевріти пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цих жахливих війнах.
Класні керівники: Оксана Петрова, Тетяна Дідух-Бойчук