Знаменна дата в календарі…    

… так 18 листопада Збройні Сили України відзначають День сержанта.   Свято встановили Указом Президента України від 19 квітня 2019 року. На сьогодні сержантський та старшинський корпус довів свою особливу роль у житті військових колективів та став основою сучасного українського війська. Роль сержантів у сучасному війську є надзвичайно важливою. Лідерські якості, знання, вміння, особистий приклад і професіоналізм кожного — це неодмінна і одна з найголовніших запорук високої боєздатності Сухопутних Військ та успішного виконання службових і бойових завдань, тому розвиток сержантського корпусу — ключовий пріоритет реформування та розвитку Збройних Сил України. Ми бачили та бачимо неодноразово вже , що особливо яскраво наші сержанти проявили себе в умовах відбиття та стримування російської агресії на Донбасі, і не тільки. Належний приклад ми бачимо і зараз у складний для держави час. Здобутий у боях унікальний бойовий досвід у поєднанні зі стандартами армій провідних країн НАТО став основою для підготовки національного сержантського корпусу.

Так учні 10 -11 класів Новоселицького ліцею №1 провели виховний захід із патріотичного та профорієнтаційного виховання до Дня сержанта. Метою дійства було проінформувати  дітей та ознайомити їх  ще з однією знаменною датою в календарі, яка допоможе надалі у виборі майбутньої професії, а ще, найголовніше , навчить бути гідним захисником своєї держави. Під час заходу ліцеїсти також дізналися, що з 1 жовтня 2020 року в Україні вступив у дію новий перелік військових звань рядового, сержантського і старшинського складу. З’явилися нові військові звання, які вперше застосовуються у Збройних Силах та в інших військових формуваннях України. Сержантський і старшинський склад поділений на три категорії — молодший, старший та вищий. А перелік звань, які отримують учні на предметі -Захист України, тепер виглядає так: молодший сержант, сержант, старший сержант, перший сержант, штаб-сержант, майстер-сержант, старший майстер-сержант, головний майстер-сержант. Таким чином, як ви вже зрозуміли,  сучасна структура посад і відповідних їй військових звань сержантського і старшинського складу є взаємосумісною з сержантським складом збройних сил провідних держав-членів НАТО, передусім щодо розподілу повноважень і відповідальності між різними рівнями посад у сержантській і старшинській вертикалі, вимогами до рівня професійної військової підготовки та освіти сержантів і старшин.

Також вчитель ЗУ – Василь Троянович розповів про те, що  в  системі Збройних Сил України сержантський склад несе на собі найрізноманітніший спектр завдань — від навчання і виховання особового складу до виконання безпосередньо бойових завдань, організації і обслуговування техніки, забезпечення матеріально-технічних та тилових питань. Сержант є помічником офіцера та молодшим командиром. Також сержанти є беззаперечними лідерами для солдата, зразком для підлеглих, опорою для командирів. Вони безпосередньо управляють підрозділами первинної ланки і підпорядкованим особовим складом, навчають солдатів та відповідають за їх життя, морально-психологічний стан та готовність до виконання завдань за призначенням.  Хлопці під час дійства мали змогу на практиці трішки відчути себе сержантами, адже вони повинні вміти та знати різні види зброї, їх призначення. Як ми можемо вже зараз сказати: девіз сержанта ЗСУ — честь,  відповідальність, професіоналізм. Сержантський склад ЗСУ має затверджений кодекс — це урочиста клятва, яку складають під час отримання першого сержантського звання. Його зачитує або сам військовослужбовець, або головний старшина говорить, а сержант повторює. І потім вже молодший сержант розписується в цьому Кодексі, який згодом вкладається в його особову справу. Під час щорічного оцінювання, атестування, вступу до військово-навчального закладу, переміщення по службі, присвоєння чергового військового звання у службовій характеристиці відображається виконання сержантом всіх положень Кодексу. Наприкінці клятви є такі слова: “Зобов’язуюся оберігати та захищати честь та гідність сержанта, дорожити своєю належністю до сержантського корпусу Збройних Сил України”.

І на завершення нашого заходу ми хочемо привітати  наших воїнів зі святом ! Побажати всьому сержантському та старшинському складу Збройних Сил України здоров’я, сили, віри, витривалості та перемоги  у боротьбі за нашу вільну незалежну Україну !

Класні керівники:

 О. Петрова, Т. Дідух- Бойчук