Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами ми можемо й повинні зупинити його.

Саме тому, Новоселицький ліцей №1, щорічно з 25 листопада до 10 грудня, підтримує акцію «16 днів проти насильства» з метою створення безпечного освітнього середовища у школі, запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі, формування позитивних соціальних установок, попередження вживання алкогольних, наркотичних речовин, тютюнових виробів у закладі.

В ході акції відбулися такі заходи:

• Пізнавальне заняття «Великі права маленької людини» для учнів 1 кл. (соціальний педагог Кочервей К.В.)
  • Виховна година «Разом проти насилля» для учнів 2 кл. (соціальний педагог Кочервей К.В.)
  • Перегляд мультфільму «Жив собі чорний кіт» з подальшим обговоренням для учнів 1 кл. (соціальний педагог Кочервей К.В.)
  • Виставка малюнків «Happy family» для учнів 3-4 кл. (соціальний педагог Кочервей К.В.)
  • Групове заняття «Вчимося розв’язувати конфлікти» для учнів 4 кл. (практичний психолог Збурлюк Н.М.)
  • Перегляд і обговорення фільму «Станція призначення – життя» до Всесвітнього дня боротьби з рабством для учнів 8 кл. (практичний психолог Збурлюк Н.М.)
  • Лекція з елементами бесіди «Що я знаю про насилля» для учнів 3-4 кл. (соціальний педагог Кочервей К.В.)
  • Інтегрований урок з учителем фізкультури «Як не стати жертвою насильства» для учнів 9 кл. (практичний психолог Збурлюк Н.М.)
  • Пізнавальне заняття «Руйнування стереотипів щодо людей з інвалідністю» для класоводів 1-4 кл. (соціальний педагог Кочервей К.В., практичний психолог Збурлюк Н.М.)
  • Ліфлет «Як уберегти дитину від насильства» для педагогів (соціальний педагог Кочервей К.В., практичний психолог Збурлюк Н.М.)

Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій та вчинків, а також сприяли вихованню людяності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини та переосмислення цінностей.

Соціальний педагог              Кочервей К. В.

Практичний психолог                   Збурлюк Н.М.