Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими та чорними кольорами. Чорне вороння зграями ширяло над селами, заціпенілими в тяжкому смертельному сні 1933 року. Саме цій темі був присвячений урок-реквієм у 9-А класі «Трагічними сторінками історії. Голодомор 1932-1933 років».
Школярі переглянули запропоновану вчителем історії Горбатюком В.Т. презентацію, а потім поділилися спогадами, які зберігаються в їхніх родинах щодо тих трагічних подій, засудили Голодомор як акт винищення людства та наголосили на необхідності вшанування пам’яті мільйонів знищених голодом українців.
Минуло багато років від початку Голодомору 1932-1933 років, але російська влада робить спроби знову знищити українську націю, в тому числі голодом. Наслідуючи Сталіна, рф вивозить з окупованих територій фактично всі запаси зерна, продуктів харчування, знищує елеватори, зерносховища, агропромислові підприємства, поля й іншу інфраструктуру. Під час постійних обстрілів і захоплення міст люди фактично помирали від голоду, не маючи можливості навіть вийти зі своїх осель. Так само російська влада приховує свої дії, через дезінформацію та пропагандистські кампанії вона викривлює реальність, намагаючись приховати свої звірства від власного народу та від міжнародного суспільства.
Трагічні події та злочини сьогодення доводять: жива пам’ять надзвичайно важлива; той, хто чинить злочини проти людства, має бути засуджений світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
Пресцентр 9-А класу