Боротися – значить жити, жити – значить боротися

До 80 роковин депортації кримських татар та інших корінних народів Криму в 9-А класі відбулася виховна справа під назвою «Боротися – значить жити, жити – значить боротися».

Депортація кримців розпочалася рано-вранці 18 травня 1944 року. Насильне вигнання людей зі своїх домівок, їхнє етапування до залізниці та завантаження в завчасно накопичені на залізницях Криму вагони для перевезення худоби здійснювались солдатами та офіцерами військ НКВС, котрі ставились до нещасних людей вкрай жорстоко. Насильство застосовувалось в однаковій формі до дітей, людей похилого віку, вагітних жінок. В усіх свідченнях збігається одне – крики та лаяння військових, плач дітей, удари прикладами немічних. Прикуті до ліжка тяжкохворі люди, яких не можна було транспортувати у відведений для виселення термін, підлягали знищенню.

Діти прослухали повідомлення із зазначеної тематики, переглянули відео, а наостанок прослухали пісню Джамали, яка сколихнула весь світ під час «Євробачення» у 2016 році.

Пресцентр 9-А класу