У ЛІЦЕЇ №1 ВІДБУЛАСЯ PR-АКЦІЯ «(НЕ)ЗНАНИЙ КОЦЮБИНСЬКИЙ»

17 вересня 2024 року виповнюється 160 років з дня народження Михайла Коцюбинського, відомого українського письменника, якого називали Сонцепоклонником.

Саме з цієї нагоди учениці 8-А класу Ганна БЕДЯК та Єлизавета КУНДАК за підтримки вчительки української мови та літератури Уляни ЖИТАРЮК вирішили провести PR-акцію «(Не)знаний Коцюбинський». Ми підготували цікаві факти про Михайла Михайловича та дізналися, чи знають члени нашої шкільної родини про це:

1. Знав 9 мов.
  2. Мав 4 дітей – двох синів і двох донечок.
  3. У шлюбі був невірним, мав стосунки із жінкою, яка була молодшою на 16 років.
  4. Прожив лише 48 років.
  5. Його батько помер, а мати втратила зір, тому довелося самотужки заробляти з раннього віку.
  6. Привіз в Україну з острова Капрі насіння гвоздики. Він акліматизував це насіння. Квітка здобула назву «гвоздика Коцюбинського».
  7. Модно та сучасно одягався, любив дорогі краватки, завжди ходив з бутоньєркою.

Ірина Коцюбинська, донька М. Коцюбинського писала: «Він любив квіти, із захопленням вивчав їх, ботанічні знання були в нього досить великі. У садочку, що оточував наш будинок, яких тільки квітів не було… Батько дуже любив садок і разом з матір’ю насаджував дерева і квіти». Саме тому ми дарували квіти всім тим, хто взяв участь у нашій PR-акції.

Читаймо українське! Згадуймо письменників не лише на ювілеї! Популяризуймо своє, рідне!

Уляна ЖИТАРЮК, учителька української мови та літератури