“ОБМІН ДОСВІДОМ ВЧИТЕЛІВ: КЛЮЧ ДО ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ”

З 24 по 27 вересня 2024 року відбулася IV Неконференція педагогічних працівників закладів освіти Новоселицької МТГ та Мамалигівської ТГ на тему «Освіта майбутнього: Від ідей до дії», організованої відділом освіти Новоселицької міської ради у співпраці з КУ «Центр ПРПП». Педагоги Новоселицького ліцею №1 активно взяли участь в методичних заходах.

25 вересня зустрілися практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти. Унгурян Ірина, практичний психолог Новоселицького ліцею №1, представила доповідь на тему “Соціальні проблеми і потреби учнів під час воєнного стану”, в якій розкрила основні труднощі, що виникають у дітей в цей складний період. Вона наголосила на тому, що в умовах війни діти відчувають підвищений рівень тривожності, страху та невпевненості, що вимагає комплексної підтримки з боку шкільної психологічної служби.

26 вересня відбулася зустріч професійної спільноти вчителів географії з метою обміну досвідом, думками та обговорення освітніх викликів. Модераторами зустрічі стали вчителі географії Новоселицького ліцею №1.Сергій Власов представив свій власний сайт, що став цінним ресурсом для педагогів, які прагнуть інтегрувати сучасні цифрові інструменти в навчальний процес. Його презентація викликала інтерес серед учасників, які обговорювали можливості застосування таких платформ для покращення якості викладання. Також вчитель поділився своїм досвідом участі у минулорічному конкурсі “Учитель року” на обласному та Всеукраїнському рівнях. Він наголосив на важливості активної участі в конкурсах професійної майстерності для підвищення професійного рівня педагогів, а також окреслив основні вимоги та критерії оцінювання для потенційних учасників. Сніжана Обершт поділилася своїм досвідом щодо підвищення професійних компетентностей вчителя географії через участь в експедиційних дослідженнях. Вона наголосила на важливості практичного досвіду для глибшого розуміння предмету та розвитку навичок критичного мислення у школярів, демонструючи приклади з власної практики.

Одже, у сучасному освітньому середовищі, де швидко змінюються вимоги та підходи, важливо мати можливість ділитися знаннями та ідеями. Обмін досвідом між вчителями під час IV Неконференції педагогічних працівників стало однією з найбільш ефективних практик у сфері освіти, що сприяло професійному розвитку, вдосконаленню педагогічних методик та підвищенню якості навчання.

Яна Дисар, заступник директора з навчально-методичної роботи