ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ – ОДНА ІЗ СУЧАСНИХ ФОРМ РАБСТВА

Людина, яка за тих чи інших обставин прагне покращити свій матеріальний стан і у пошуках самостійності – готова скористатися першою можливістю заробити. Це провокує її до бажання швидкого заробітку, навіть у небезпечних умовах і без розуміння ймовірних наслідків. Через таку поведінку можна потрапити в пастку експлуатації.

18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європарламентом у 2007 році.

З метою висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, інформування способів  надання допомоги постраждалим особам в Новоселицькому ліцеї №1 відбувся тиждень «Протидії торгівлі людьми». Практичним психологом з учнями школи було проведено такі заходи:

• інформаційно- просвітницька гра «Ліза та її друзі подорожують світом» для учнів початкової ланки;
  • гра «Рожеві окуляри» для учнів старших класів;
  • перегляд з коментарем відеоролика «Торгівля людьми» для учнів старших класів.

Протидія цьому ганебному явищу є основним завданням сьогодення. Торгівля людьми є багатомільярдним кримінальним бізнесом, який і далі набирає оберти. Поняття “торгівля людьми” визначає Закон України «Про протидію торгівлі людьми»,- це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації.

Ознаки того, що людина потрапила у ситуацію пов’язану з торгівлею людьми:

• забрали паспорт або інші документи;
  • позбавляли вільного пересування та спілкування з рідним;
  • погрожували, били або знущалися або чинили психологічний тиск;
  • примушували виконувати роботу, якою не хотіли займатися, застосовуючи фізичне чи психологічне насильство;
  • примушували відпрацьовувати вигадані борги;
  • була відсутня можливість за власним бажанням кинути роботу;
  • примушували працювати понаднормово;
  • проти волі використовували у збройному конфлікті.

Якщо ви чи ваші знайомі стали жертвою торгівлі людьми або ви володієте інформацією щодо таких злочинів негайно повідомте за телефонами Національної безкоштовної «гарячої лінії» з питань протидії торгівлі людьми (працює щодня з 08:00 до 20:00):

• 527 (з мобільних телефонів в Україні)
  • 0-800-505-501 (із стаціонарних телефонів в Україні)
  • на електронну адресу 527.org.ua
  • єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)
  • 1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми;
  • 112 – служба екстреної допомоги в ЄС

Ірина УНГУРЯН , практичний психолог

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.