Театр… Він зачаровує, захоплює, манить, вчить; спонукає задуматись над сенсом людського буття, над вчинками людей; допомагає пізнати людські характери, допомагає пізнати себе. Театр – наш товариш, порадник, наставник. Театр нас збагачує духовно, робить досконалішими.
Доба Античності для учнів 8-их класів Новоселицького ліцею №1 розпочинається зі знайомства з історією створення та виникнення давньогрецького театру, метою якої є: ознайомити з особливостями виникнення, облаштування та функціонування давньогрецького театру; розвивати вміння, здобувати інформацію, навики зв’язного мовлення; виховувати повагу до театрального мистецтва та античної доби. Звичайно ж, який театр без актора, без маски… А чи знаєте ви скільки було акторів, хто грав на сцені, які були маски…
Ось саме ця тема й зацікавила ліцеїстів, котрі створили маски власноруч, зобразивши емоції театру Давньої Греції, дізнавшись, що усі ролі (і жіночі також) виконували чоловіки. Актори одягали маски, вираз котрих розкривав характер – добрий, злий; душевний стан – відчай, радість. Маски зображали жриця, бога, стать персонажа.
Масштаби давньогрецького театру не давали змоги глядачам з останніх рядів бачити обличчя акторів, якби вони не використовували виразні та великі маски. Актори змінювали маски не тільки під час зміни ролі, а навіть під час виконання однієї ролі, якщо герой знаходився під впливом різних почуттів. І, найцікавіше було те, що декорацій не було в театрі на той час…
Хочеться додати, що учні працюючи над створенням театральних масок отримали не тільки неймовірні емоції, а й відкрили для себе світ Театру.
Тетяна ДІДУХ-БОЙЧУК, вчитель зарубіжної літератури