Праця – одне з найчистіших і найшляхетніших
джерел емоційного стану, радості і діяння, творення.
Думка, що народжена, збуджена, витончена в праці,
стає радісною, оптимістичною.
В. Сухомлинський
Для привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. Україна відмічає цю дату з 2006 року.
З метою ознайомити учнів з поняттям «охорона праці», з історією виникнення, нормативно-правовими документами, що спрямовані на захист життя, здоров’я та працездатності людини, розкрити важливість усіх професій та значення їх для людства, показати можливі ризики та наслідки порушення дисципліни; виховувати культуру охорони праці; розвивати навички самозахисту та взаємодопомоги в 11-А класі Новоселицького ліцею № 1 проведено виховну справу на тему: «Історія виникнення Дня охорони праці». В ході бесіди учні дізналися, коли виник Всесвітній День охорони праці та в Україні, зокрема, що Охорона праці – засіб збереження життя та здоров’я людини у процесі трудової діяльності, і що за оцінками Міжнародної організації праці кожного дня у світі в результаті нещасних випадків та захворювань на виробництві помирає близько 5 тисяч чоловік. Ліцеїсти дізналися, що Законодавство про охорону праці складається з: Закону України «Про охорону праці», Кодексу законів про працю України, Конституції України, Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.
Таким чином, у виховній справі розглянуто історію виникнення свята та нормативно-правові документи, що спрямовані на захист життя та здоров’я людини. Учні дійшли висновку, що головною метою охорони праці є створення на кожному робочому місці безпечних умов праці.
Класний керівник Сніжана Козак
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.