«Гіркий присмак минулого»

Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодоморів.
Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття… Довго чекали, але дочекались коли ожила, прокинулася людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.
З нагоди вшанування пам’ятної для українського народу дати, в Новоселицькій гімназії було проведено тематичні виховні справи, оформлено виставку тематичної літератури у шкільній бібліотеці “Забуттю не підлягає”.
Учні школи переглянули документальні відео та фотоматеріали, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу. В уяві кожного постали жахливі картини знущання над українцями: опухлі і змучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі, люди похилого віку. Наприкінці заходу школярі хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих.
Під час загальношкільної лінійки «З присвятою замордованим голодом» звертаючись до учнів школи, президент ШДГО «Олімпія» Афтімічук Катерина закликала всіх зберегти пам’ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам’яті .
Прес – центр «Об’єктив» ШДГО «Олімпія»

“Правовий ринг”

Права людини в сучасному світі – це проблема, вирішення якої стоїть у центрі практичної діяльності міжнародного співтовариства і кожної держави. Права людини – це її можливість діяти певним чином для того, щоб забезпечити своє нормальне існування, розвиток і задоволення власних потреб. Правознавчий клуб《Феміда》разом з учнями 5-11 класів провели захід на тему《Права та обов’язки дитини в Украіні》. Головною метою заходу було пояснення прав та обов’язків дитини. Розповідалося про те, як відрізнити права від обов’язків, як правильно дотримуватися прав, а також було переглянуто відео під назвою《Історичний розвиток Конвенціі ООН》. Після цікавоі та корисноі інформаціі було проведено《Правовий ринг》, у якому учні брали активну участь. Під час заходу правознавчий клуб《Феміда》використовував буклети, де більш детально поясненно права та обов’язки дитини. Після закінчення заходу учні дізналися багато чого цікавого та зробили для себе певні висновки.
Прес-центр “Обєктив” ШДГО “Олімпія”

«Україна – нескорена країна»

З нагоди  роковин «Революції Гідності» 21 листопада 2019 року у 8-А класі було проведено виховну справу «Україна – нескорена країна». Метою заходу було: вшанувати патріотизм і мужність громадян-учасників Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014років; виховувати почуття патріотизму, любові до рідної країни; розвивати бажання стати гідними громадянами України.

Учні разом із шкільним бібліотекаром Луник В.Д. пригадали хроніку подій Майдану, Героїв Небесної Сотні, переглянули  відеоролик «Небесна сотня!».

Минуло вже шість років з часу перших протестів, проте дата 21 листопада є пам’ятною для українців. Вона запустила відлік «Революції гідності» і не може бути забутою. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою  гідність, своє прагнення до свободи. Ми  щодня  будемо пам’ятати про тих, хто віддав своє життя за кращу Україну.

О.Б.Петрова – класний керівник 8-А класу

Революція Гідності – революція державотворчого поступу українського народу!

З метою  вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, національно-патріотичного виховання дітей, учнівської молоді, утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості, європейського шляху розвитку України у  Новоселицькій гімназії пройшли заходи, які висвітлюють доленосні сторінки в історії України початку XXI століття:

• Загальношкільна лінійка «Не оголошена війна»;
  • Відеоролик «Пам’яті Героїв Майдану»;
  • ВС «Вшануймо честь і подвиг героїв» 1-4 класи;
  • Екскурсія до алеї «Бойової слави»;
  • ВС «Україна гідна свободи» 5-8 класи;
  • Виховний захід спільно з районною бібліотекою «День гідності та свободи» 9-11 класи;
  • Патріотичний літературний урок «Країна нескорених».

У закладі панувала атмосфера піднесеності, гордості за свою країну та її народ. Тож, підсумком дня став флешмоб зі  спільного виконання  Гімну України.

Центр виховної роботи