«Без сім’ї  і свого роду – немає нації, народу».

В давнину було за обов’язок знати поіменно свій родовід від п’ятого чи навіть сьомого коліна. Пам’ять про своїх предків була природною потребою. Триматися свого роду, оберігати сімейні реліквії, традиції, передавати їх у спадок наступним поколінням – було обов’язком.

Така традиція уже  кілька років  поспіль існує  в  Новоселицькій  гімназіі, в рамках загальношкільного проекту «Крок до зірок» , учні 2-Б класу досліджували  свої   генеалогічні  дерева.

Батьки разом зі своїми дітьми  створювали  свої «родові дереві», в які вклали всі свої знання, вміння та гордість за свій рід. Кожне дерево – це окрема історія, яка охоплює не одне десятиліття. У класі  було  організовано  виставку  «родинних дерев». Другокласники  з захопленням  представляли і розповідали про свої  «родинні  дерева».

Родзинкою такої унікальної виставки було створення «родинного дерева»  класу, діти об’єдналися  в одну велику родину .

Історія кожної родини неповторна. Люди завжди зберігали пам’ять про предків та передавали нащадкам сімейні історії з вуст в уста.

Вивчення родоводу – це  зв’язок з корінням і повага до своїх предків.

Людмила  Кодряну,

класний  керівник  2-Б класу