Ключ в Європу: Будапешт + Відень

Цікавий весняний вікенд гімназисти провели в країнах Європи – Угорщині та Австрії.

Безліч чудових міст розкинулося на берегах Блакитного Дунаю, але лише одне з них відоме в усьому світі як його неоціненна перлина − це Будапешт.

Ми мали можливість  побувати в океанаріумі-тропікаріумі, де на нас чекали 8 величезних залів, у яких зустріли безліч представників дикої і екзотичної природи! Кожен мав можливість прогулятися в тропічних джунглях, у величезному тунелі-акваріумі, де познайомився з морськими хижаками, тисячами маленьких рибок і побачив всю красу кольорового коралового рифу! Також у нас була нагода познайомитися зі справжнім скатом, який радо запрошував до себе всіх відвідувачів.

Та найбільше нас вразила прогулянка на кораблику по Дунаю, на набережній Будапешту, наче в галереї! І здається, тут нічого зайвого: кожна будівля, кожен міст, кожна вуличка гармонійно вписані творцями в цій галереї на картинах, що змінюють одна одну. І саме з кораблика можна роздивитись усі деталі Парламенту, Рибацького Бастіону, Королівського палацу, загадати бажання, пропливаючи під мостами, якими так гордиться Будапешт. Незабутні емоції, свято для тіла і душі та фантастичні фото на згадку про «перлину Дунаю» гарантовані!

Далі ми побували у Відні – розкішному місті музики, вальсів, парків, випічки. Європейський мегаполіс із фантастичною імперською архітектурою, подивитися на яку щодня з’їжджаються тисячі туристів з усього світу.  Стиль австрійської столиці дуже пишний: білі коні, що танцюють під елегантну музику; багаті декорації пам’ятника імператриці Марії Терези; чуттєві вальси Ріхарда Штрауса; геометрична мозаїка орнаментальних полотен Густава Клімта; повільна розмірена мелодія механічного годинника. Як елегантна пані з чудовими манерами, Відень нікуди не квапиться, тому, гуляючи його вулицями і милуючись палацами в стилі бароко, не поспішали і ми.

Пішохідна екскурсія та вільний час, щоб насолодитись містом принесли нам море задоволень від побаченого.

Також ми  потрапили до будинку Гундертвассера! Навіть не будинок, а вистава, витвір геніальної творчої уяви майстра, з розкресленим різнокольоровими асиметричними чотирикутниками фасадом, керамічною плиткою як головним елементом декору, з вікнами абсолютно різних форм і розмірів, з підлогою, що нагадує лісову стежку, нерівними стінами в обрамленні розкішної зелені всіх відтінків.

Під час туристичної подорожі ми відчули шарм життя двох вишуканих, величних столиць країн Європи… І це не все, що чекає гімназистів у наступних подорожах.

ЦВР