Музика гідності та свободи

У житті українського народу пісні займають окреме місце. Українські пісні надзвичайно мелодійні, адже в них поєднується пісенність рідної мови та чарівність мелодії. Українські народні пісні складалися протягом багатьох століть. Вони розповідають про цілі епохи в історії українського народу.

Саме пісням Революції Гідності були присвячені виховні справи в 7-их та 8-их класах Новоселицького ліцею №1. Під час заходів учні слухали пісні, які народилися на Євромайдані, ознайомилися із короткими життєписами героїв Небесної Сотні, вшанували героїзм українських захисників хвилиною мовчання та виконанням Державного гімну України.

Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв Небесної Сотні в наших серцях. Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них!

«Ваш  подвиг,  герої  України, в наших серцях»

Минають дні, ідуть роки,

Життя листки перегортає

А біль Афгану — на віки

В душі чомусь не замовкає.

В дні річниці з дня виведення обмеженого контингенту військ з Афганістану, в честь Дня вшанування учасників бойових дій на  території  інших держав, 15.02.2022 в 10 класі була проведена виховна справа «Неможливо викреслити з історії України» присвячена 33-й річниці виводу військ з Афганістану. Мета якої: розширити знання учнів про історичні події афганської війни;  виховувати повагу і шану до воїнів-інтернаціоналістів, до трагічної сторінки нашої історії.

Під час ВС учитель ЗУ Василь Горбатюк наголосив, що ми повинні розуміти трагізм участі в Детальніше “«Ваш  подвиг,  герої  України, в наших серцях»”

“Неможливо викреслити з історії України”

15 листопада в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 33 річниця виведення військ з Афганістану. В рамках тижня «Герої нашого часу» в 11 класі була проведена виховна справа до Дня пам’яті воїнів-інтернаціоналістів на тему «Неможливо викреслити з історії України» з метою розширити знання учнів про історичні події,  виховати повагу до воїнів-інтернаціоналістів та матерів, сини яких загинули в Афганістані, до трагічної сторінки нашої історії, почуття патріотизму, вміння співпереживати.  До спілкування з учнями був запрошений вчитель Захисту України Василь Горбатюк. В ході заходу учні переглянули презентацію до Дня пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, в якій поєднались історичні відомості, статистичні дані та тематична літературна творчість; ознайомились із передумовами конфлікту, причинами і наслідками бойових дій в Афганістані; збагатили знання про події цієї неоголошеної війни та участь українських військових у бойових діях. По завершенню виховного заходу одинадцятикласники відвідали пам’ятник-стелу і віддали данину пам’яті полеглим воїнам-афганцям.

Яна Дисар, класний керівник 11 класу