#КаденюкПоліт25 #вихованняБуковини2022 #НПВБуковини

Космічна місія

19 листопада 2022 року виповниться 25 років від початку польоту в космос на борту американського космічного корабля «Коламбія» першого космонавта незалежної України Леоніда Костянтиновича Каденюка. Він був першим і поки що єдиним космонавтом.

З метою ознайомити учнів зі славетною постаттю України, розвивати інтерес до історії держави, виховувати почуття патріотизму, національної гордості та відзначення 25-ї річниці польоту в космос першого космонавта незалежної України, Героя України Леоніда Каденюка у 9-А класі проведено виховну справу на тему: «Каденюк – міць української нації». Ліцеїсти переглянули фільм «Космічна місія», в якому показано як з 19 листопада по 5 грудня 1997 року український астронавт здійснив політ на американському транспортному космічному кораблі «Коламбія» місії STS-87. Під час польоту Леонід Костянтинович проводив досліди із впливом невагомості на вегетацію рослин.  Завдяки йому в космосі вперше було розгорнуто державний прапор України і прозвучав наш Гімн. А ще він узяв з собою в політ томик «Кобзаря». Політ у складі міжнародного екіпажу тривав 15 діб 16 год. 35 хв. 1 сек. та мав дуже велике значення для нашої держави, для її утвердження. Повернувшись в Україну, генерал-майор Леонід Каденюк проходив службу в лавах ЗСУ: обіймав посади начальника авіації військ ППО України, помічника Президента України з питань авіації і космонавтики, заступника Генерального інспектора Генеральної військової інспекції при Президентові України, радника Президента України з питань авіації і космонавтики, у 2002 році був обраний народним депутатом України.

Учні дійшли висновку, що, без сумніву, Україна – космічна держава і політ Леоніда Каденюка є справжнім проривом для космонавтики незалежної країни. І сьогодні, ми вшановуємо пам’ять, сина мальовничої Буковини та віримо, що ця постать залишиться в нашій історії, а його досягненнями держава завжди буде пишатися. Бо Леонід Каденюк – це не лише Людина і Космонавт. Водночас це образний символ нової України.

Класний керівник 9-А класу                                               Козак С.Д.