За результатами останніх досліджень, майже половина українців не знає де знаходиться Бабин Яр. Місце, яке мало б стати місцем пам’яті, перетворилося на місце забуття. Саме тому, з метою розкрити сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлити тему розстрілів у Бабиному Яру, виховувати повагу до історичного минулого України, патріотизм, активну громадянську позицію, розвивати навички критичного мислення через аналіз джерел, розвивати сучасне сприйняття процесу вивчення історії у 10-А класі учні долучилися до години-реквієму «Бабин Яр: без права на забуття», проведеного класним керівником, для вшанування 82-гої річниці трагедії в Бабиному Яру.
Під час заходу учні переглянули презентацію, яка допомогла розкрити суть трагедії Бабиного Яру, пояснити її вплив на долю людства, викрити людиноненависницьку політику нацизму, формувати в учнів усвідомлення того, що мир, життя і злагода між людьми – найвищі на землі цінності. Класний керівник обговорив з учнями причини та наслідки виникнення трагедії. Також ліцеїсти порівняли трагедію минулого та теперішього часів. Сьогодні – це Буча, Ірпінь, Гостомель та інші міста та села України. Достатньо було одного місяця, щоб в містах і селах оселилася біль, розруха та смерть – те, що завжди приносить за собою «рускій мір». Від початку відкритої російської агресії проти України задокументовано численні випадки руйнувань житлової інфраструктури, вбивств мирних жителів і мародерства з боку російських військовиків на захопленій українській території. Діти зробили висновок, що людство зобов’язане пам’ятати чорні сторінки своєї історії і болючого сьогодення та робити все можливе, щоб такі події ніколи не повторилися.
…Бабин Яр – це трагедія всього людства, але сталася вона на українській землі. І тому українець не має права забувати про неї так само, як і єврей. Бабин Яр – це наша спільна трагедія, трагедія, насамперед, єврейського та українського народів. І вона повинна стати особистою для кожного з нас, своїм власним болем. Це питання безпеки України, відповідальності за свій народ і своє майбутнє.
Правда про Бабин Яр звучить, як виклик самому життю. Вона страшна не лише кількістю крові невинно вбитих, а й спробами в свій час замовчати цю трагедію. Але це наша історія, яку ми не маємо права не знати. Ми прикладемо усіх зусиль, щоб наше молоде покоління вірило у свої сили, любило ближнього, щоб нас переповнювало почуття патріотизму та гуманізму, поваги до свого та інших народів.
Класний керівник Сніжана Козак