Відзначення Міжнародного дня рідної мови

Нації вмирають не від інфаркту,

спочатку їм відбирає мову

Ліна Костенко

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. «Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу» – з такою мотиваційною ідеєю були організовані та проведені різнопланові заходи в Новоселицькій гімназії, присвячені Дню рідної мови. Учні 5-8 класів долучились до написання диктантів (учителі Підлісна Н.О., Бабій Г.І., Гречана І.Ю.) та відвідали книжково-ілюстративну виставку в шкільній бібліотеці;  учні 6-А класу продемонстрували свою ерудицію під час пізнавально-мовознавчої вікторини «О слово рідне!» (учитель Житарюк У.В.), учні   8 – 10 класів прийняли участь в науково-практичній конференції

«Мова – безцінне надбання людства» (учитель Гречана І.Ю.), одинадцятикласники  під час круглого столу визначили, що кожна мова – основа повноцінного розвитку народу,  у мові – Батьківщина кожної людини. Якщо людина позбавляється Батьківщини, то з собою вона має рідну мову, і вона є її Батьківщиною. (учитель Пазяк Л.Г.).

Отже,  свідоме і цілеспрямоване, майстерне використання мовно-виражальних засобів, мовленнєвого етикету залежно від мети й обставин спілкування дозволить кожній людині утвердитися в соціумі, добитися успіху, карʼєрного росту, поваги в колективі і родині.

Я.В. Дисар – заступник директора з навчально – методичної роботи