#ГолодоморДитячимиОчима #вихованняБуковини #НПВБуковини

Моя прабабуся, Даник Марія Володимирівна, народилася 1919 року. Під час голодомору їй було 14 років. Вона розказувала, що були дуже  важкі часи, жандарми забирали всю їжу. Люди пухли, були всі замучені голодом. Багато померло. Це все, що вона запам’ятала.

Інформацію підготувала

учениця 10 класу Новоселицького ліцею №1

Мотнін Анастасія

#ГолодоморДитячимиОчима #вихованняБуковини #НПВБуковини

Це моя прабабуся. У 1933 році коли був голодомор їй було 1 рік від народження. Але її батьки робили все, щоб тільки прабубуся не голодувала. Варили шкарлупу картоплі, ходили разом у ліс, збирали гриби. Таке їли самі, а прабабусі – найкраще. Завдяки її батьку вони вижили.

Підготувала Мельник Анастасія, учениця 8-Б класу Новоселицького ліцею №1.

“Наступність в роботі початкової та середньої школи”

П՚ятий клас чекає нас. Перше знайомство учнів 4-А класу з навчальним процесом у середній школі відбулося на уроці інтегрованого курсу «Я досліджую світ». Цікаво й незвично пройшов урок узагальнення з теми «Погода. Природні зони», на якому учні мали можливість удосконалити й поглибити свої знання про теплові пояси та природні зони Землі, переконалися про необхідність та важливість професії метеорологів.
Вчитель географії Сергій Анатолійович Власов провів з дітьми віртуальну подорож природними зонами України, де діти побачили тваринний і рослинний світ кожної з них та, із задоволенням, пограли в онлайн – гру «Де мешкає тварина?» .
Також, учням цікаво було побачити прилади, за допомогою яких можна визначити вологість і температуру повітря, атмосферний тиск. Адже, вони зовсім відрізняються від власноруч зроблених макетів: флюгелів, барометрів та опадомірів, якими діти облаштували міні «гідрометеостанцію» на підвіконні класу. Четвертокласники щиро подякували за урок.
Галина Горбатюк, класовод 4-А класу

Акція «Синя стрічка – проти насильства»

У сучасному світі поряд із добром та радістю, на жаль, залишається місце й для жорстокості та насильства. Насильству дорослих над дітьми, жорстокості одних дітей стосовно інших… Змінити наш світ і зробити його добрим за один день не вдасться нікому, але можна принаймні зменшити кількість зла…

З метою попередження проявів жорстокості та насилля серед учнів 25 листопада відбулася загальношкільна акція «Синя стрічка – проти насильства», ініційована семикласниками. Відомо, що синя стрічка символізує синці на дитячому тілі та водночас синій колір служить постійним нагадуванням про те, що необхідно боротися з насильством. Учні 7-их класів на перервах проводили інформаційні хвилинки, розповідали про форми й прояви насильства, способи уникнення конфліктних ситуацій та дарували стрічки.

Проведені заходи змусили учнів замислитися над тим, що кожен із нас може зробити для того, щоб розірвати коло жорстокості та насильства, змінити світ на краще.

Класні керівники 7-их класів

«Моя Україна – єдина і неділима!»

В рамках тижня «Гідності і свободи» у 5-6 класах Новоселицького ліцею №1 відбулися виховні справи: «Моя Україна – єдина і неділима!»; «Гідність та Свобода». Метою було розповісти  про людей, що боролись за свободу та гідність, розвивати особисте ставлення до історії своєї країни та виховувати почуття патріотизму. Під час виховних справ учні мали змогу переглянути відеоролик «Вільні творити майбутнє».

Класні керівники:      Лютик Людмила, Бальон Н.М.,         Одажіу Р.Г., Андрицька Ю.Р.

«Від Революції Гідності до Країни гідності»

З метою  вшанування громадянського подвигу учасників Революції Гідності, національно-патріотичного виховання, утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості, європейського шляху розвитку України для учнів початкових класів проведено інформаційну вітрину  «Від Революції Гідності до Країни гідності».