«Конфлікт інтересів»

Конфлікт інтересів – це ситуація, при якій службова особа, виконуючи свої обов’язки, має приватний інтерес, який хоча і не обов’язково призводить до прийняття неправомірного рішення або вчинення неправомірного діяння, але здатний до цього призвести.

Запобігання конфлікту інтересів — один із найважливіших заходів, визначених Конвенцією ООН проти корупції.

У рамках тижня «Доброчесності» для учнів 10 класу Новоселицького ліцею №1 було проведено виховну справу на тему «Конфлікт інтересів». Мета якої:

• розвиток умінь вільно спілкуватися в різних ситуаціях, формулювати та відстоювати власну думку, вести дискусію, оцінювати життєві явища, моральні, суспільні, історичні та інші проблеми сучасності, висловлювати щодо них власне ставлення, досягати взаєморозуміння та взаємодії з іншими людьми;
  • формування в учнів цілісної системи вмінь і навичок дослідження суспільних проблем, пропонування способів їх розв’язання, проведення аналізу та оцінювання суспільних явищ, процесів і тенденцій у державі та світі;
  • формування в учнів цілісної системи вмінь і навичок дослідження суспільних проблем, пропонування способів їх розв’язання, проведення аналізу та оцінювання суспільних явищ, процесів і тенденцій у державі та світі.

По завершенню заходу дітям було запропоновано придумати ще додатково 3-4 ситуації зі свого життя або життя громади, в яких буде наявний конфлікт інтересів та одразу ж їм вирішити, що потрібно зробити, щоб запобігти виникненню конфлікту інтересів у запропонованих ними ситуаціях.

Проведена виховна справа мала позитивний результат, оскільки учні отримали знання щодо уникнення та подолання конфліктних ситуацій.  Захід було урізноманітнено презентацією на тему «Конфлікт та шляхи їх подолання» а також повчальними відеороликами.

Оксана Петрова – класний керівник 10 класу